• BIST 109.200
 • Altın 153,755
 • Dolar 3,8233
 • Euro 4,5095

  Sanalda ilginç uygulama

  28.08.2009 18:20
  Selçuk’ta bulunan Meryemana evine gelemeyen yerli ve yabancı turistler Amerika’da yaşamını sürdüren Kuşadası doğumlu Ercan Ersergin’in yeni kurduğu internet sitesinde mum yakıp dilek diliyorlar.
  Sanalda ilginç uygulama
  Sanalda ilginç uygulama Sanalda ilginç uygulama Sanalda ilginç uygulama

  Tamamen Türkiye ile Efes ve Meryemana"yı tanıtmak için Kuşadalı Ercan Ersergin tarafından kurulan www.houseofvirginmary.com isimli internet sitesine giren ziyaretçilerin sitede Efes"e, Meryemana"ya ait resimleri bulmasının yanı sıra ziyaretçiler bu sitede mum yakıp dilek dileyebiliyorlar. Ersergin bu internet sitesini kurma fikrinin 2 yıl önceye dayandığını vurgulayarak “Ben şuan da Amerika"da yaşıyorum. 2 yıl önce Amerika"ya yerleştim buraya yerleşmeden önce Kuşadası"nda yaşıyordum ve sürekli meryemanaya gidip dilek dileyip mum yakardım ancak Amerika"ya yerleşince Meryemana evine gidip de mum yakamadım bu yüzden bu konu ile ilgili benimle aynı kaderi paylaşan kişiler için ve kendim için çözümler aramaya başladım ve en sonunda böyle bir site yapmaya karar verdim” dedi.
  Sitenin kurucusu Kuşadası doğumlu Ercan Ersergin, ayrıca bu siteyi Türkiye"yi, Efes"i ve Meryemana Evini tanıtmak amacıyla kurduğunu belirterek “Siteyi kurmamdaki amaç belliydi ve başarılı olduğumu da siteme yazılan dileklerden anlayabiliyorum. Yazılan dilek ve düşüncelerin sayısının her geçen gün artması bunun en büyük göstergesi. Meryemana evi sayesinde hem Meryemana"nın Türkiye de olduğunu, hem de Türkiye"nin demokratik bir ülke olduğunu öğreniyorlar. Çünkü Birçok ülkede ülkemizi tanımayan insanlar var tanıyanlar da yeterli tanımıyor” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim