WhatsApp kanallar özelliğini geliştiriyor! WhatsApp kanallar özelliğini geliştiriyor!
Son dönemlerde katlanabilir akıllı telefon sektörü büyük bir ivme kazandı. Global olarak bu sektörde liderlik yapan Samsung, Çin pazarında istediği başarıyı gösteremedi. CINNO Araştırma'nın raporlarına göre Çin pazarında lider Huawei. Bu raporu doğrular nitelikte bir başka rapor da Counterpoint Araştırma tarafından yayımlandı.

Dünya genelinde Samsung Galaxy Z Flip 4, en çok satan katlanabilir telefon olma ünvanını koruyor. Geçmiş yıllarda da bu telefonun önceki modelleri zirvedeydi. Ancak Çin'de Samsung'un katlanabilir modelleri ilk sıralarda yer alamıyor. Galaxy Z Flip 4, Çin pazarında sekizinci sırada bulunuyor ve Galaxy Z Fold 4 modelinin W23 sürümü de hemen arkasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Counterpoint'in açıklamalarına göre, Çinli üreticiler gelecekte de kendi pazarlarında liderliği elden bırakmayacak. Ayrıca, Çin zaten dünyanın en büyük katlanabilir telefon pazarı konumunda.

Peki, Çin'de en çok satan katlanabilir telefon hangisi? Cevap: Oppo Find N2 Flip. Bu modeli sırasıyla Huawei'nin Mate X3, Pocket S, Mate Xs 2 ve P50 Pocket modelleri takip ediyor. Xiaomi'nin Mix Fold 2 modeli listede yer almadığı gibi Vivo'nun X Fold 2 modeli de listede bulunmuyor. Ancak Vivo X Flip, listeye onuncu sıradan girmeyi başarıyor. Belki de yeni Mix Fold 3, raporun bir sonraki sürümünde listeye girebilir.

Bu bağlamda, 2023 yılının ilk yarısında Çin'de en çok satan katlanabilir telefonlar şöyle sıralanıyor: