Samsung’un bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliği Temmuz ayının başlarında gerçekleşeceği söylentiler arasında. Güney Koreli marka, etkinlikte yeni nesil katlanabilir telefonlar, akıllı saatler, TWS kulaklıklar ve uzun zamandır beklenen Galaxy Ring’i tanıtması bekleniyor. Sızıntılar ve söylentiler, yaklaşan Galaxy Z Fold 6 hakkında birçok detayı ortaya çıkardı. Şimdi ise katlanabilir telefon FCC sertifikasyon sitesinde ortaya çıktı ve anahtar detaylar açığa çıktı.

Samsung Galaxy Z Fold 6, FCC web sitesinde SM-F956U model numarasıyla listelendi. Sertifikasyon listesi, katlanabilir telefonun CAD tabanlı sızdırılan renderlarda görülen daha köşeli tasarımını doğruluyor. Yaklaşan modelin kablosuz şarj desteğiyle geleceği de onaylandı; uyumlu şarj cihazının model numarası EP-P5400. Ayrıca, kablolu şarj cihazı EP-TA800 model numarasına sahip ve 3C sertifikasında değişmeyen 25W hızlı şarj desteğiyle bulunmuştu.

FCC’ye göre, Samsung Galaxy Z Fold 6 USB-C portu ile gelecek. Katlanabilir telefonun bağlantı seçenekleri arasında Bluetooth, NFC, WPT, Ultrawide-Band ve 5.8GHz WiFi bulunuyor. Sertifikasyon listesi, katlanabilir telefon hakkında bu kadarını ortaya koyuyor.

Samsung Galaxy Z Fold 6, bu ayın başlarında Geekbench veri tabanında da görüldü. Benchmark platformu, cihazın kaputunun altında 12GB RAM ile eşleştirilmiş olası bir Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisine sahip olduğunu ortaya çıkardı. Tek çekirdekli test sonuçlarında 1.964, çok çekirdekli test sonuçlarında ise 6.619 puan aldı.

iOS 18'in getirdiği yenilikler iOS 18'in getirdiği yenilikler

Samsung’un yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 6'nın teknik özellikleri ve tasarımıyla ilgili detaylar netleşirken, teknoloji meraklıları etkinliği sabırsızlıkla bekliyor. Galaxy Unpacked etkinliği, Samsung’un en yeni yeniliklerini sergileyeceği bir platform olacak ve teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yaratacak gibi görünüyor.