Apple'ın rekor hizmet geliri, düşen donanım satışlarını telafi edemedi Apple'ın rekor hizmet geliri, düşen donanım satışlarını telafi edemedi
Duyumlar akıllı telefon dünyasında oldukça büyük bir öneme sahipler. Neredeyse her marka ve model için yıl içerisinde yüzlerce farklı iddia ortaya atılır. Ancak eğer Samsung Galaxy S serisini ya da özellikle de iPhone modellerini takip ediyorsanız, duyumun olmadığı yeni bir iddianın ortaya atılmadığı gün yoktur diyebiliriz.

İşte bazen bu durum öylesine abartılıyor ki, çıkacak telefonun değil çıkacak telefondan sonra gelmesi planlanan bir sonraki telefonun özellikleri hakkında bilgiler veriliyor. İşte bugün yine öyle bir sızıntı ile karşı karşıyayız.

Samsung’a yakınlığıyla bilinen bir duyum hesabı tarafından ortaya atılan iddiaya göre, Galaxy S24 serisinin en güçlü modeli olması beklenen Galaxy S24 Ultra tam 150x yakınlaştırma özelliği ile gelecek. Bilindiği üzere mevcut model olan Galaxy S22 Ultra’da bu değer 100x ve 1 Şubat tarihinde tanıtılması beklenen Galaxy S23 Ultra’da da bu değerin değişmesi beklenmiyor. Ancak bir sonraki model olan Galaxy S24 Ultra, son iki telefondan %50 oranında daha yüksek kapasiteli yakınlaştırma değerine sahip olacak.

Tabi bu bilgi şu an için yalnızca bir iddiadan ibaret ve daha Galaxy S23 modellerini bile resmi olarak görebilmiş değiliz. Bu nedenle önce 1 Şubat’ı atlatalım sonra Galaxy S24 modellerine geri döneriz.