• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Şampiyonları ödüllendirdi

  15.07.2008 12:20
  Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavında(OKS) 100 sorunun tamamını doğru yanıtlayan Aydınlı 3 öğrenciyi makamında kabul ederek altınla ödüllendirdi.
  Şampiyonları ödüllendirdi
  Şampiyonları ödüllendirdi Şampiyonları ödüllendirdi Şampiyonları ödüllendirdi

  Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavında(OKS) 100 sorunun tamamını doğru yanıtlayan Aydınlı 3 öğrenciyi makamında kabul ederek altınla ödüllendirdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamında gerçekleşen ziyarete öğrencilerin yanı sıra aileleri de katıldı.
  Bu yıl son kez yapılan OKS sınavında Aydınlı 3 öğrencilerinin 100 sorunun tamamını doğru cevaplandırarak 500 tam puan aldıklarının hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, “Sıralamada doğal olarak ilköğretim başarı puanı da kullanıldı. Bu hesaplamalardaki küçük yüzdelik dilimlerden dolayı Söke"den iki öğrencimiz Türkiye genelindeki birinciler arasında yer almamasına rağmen onlar bizim gönlümüzün birincileri oldular. Türkiye birincileri arasında yer alan öğrencimiz Erhan Çağrıcı da Aydın"a önemli bir derece getirerek gurur kaynağımız oldu. Öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim yaşamların da aynı başarıları gösterip örnek birer vatandaş olacaklarına olan inancımız tam. Öğrencilerimizin başarılarında emeği olan öğretmenlerine, dershanelerine ve en önemlisi onları çok iyi motive edip ilgilerini hiç eksik etmeyen ailelerine teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.
  Geçen sene yapılan OKS sınavları sonucunda Aydın İli olarak 16.ncı sırada yer aldıklarını belirten Dindar, “Bu yıl yapılan sınavda İl olarak 20 puanlık bir artış göstererek 282 puana çıkarak 14.ncü sırada yer aldık. Üzerimizde bulunan Denizli, Balıkesir gibi İller küçük yüzdelik dilimlerle üzerimizde yer alıyor. Ben Aydın"a ve bize dereceleri ile gurur yaşatan öğrencilerimize ne kadar teşekkür etsem azdır. Planlı ders çalışmanın ve aile ilgisinin öğrencilerin başarısında ne kadar önemli olduğu öğrencilerimizin başarıları ile ortaya çıktı. Üç öğrencimizin ailesi de çocuklarının eğitimi ile yakından ilgilenen aileler” diye konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar; OKS"de 100 sorunun tamamını doğru cevaplandırarak Matematik-Fen ve Türkçe-Matematik puan türlerinde 500 puanla Türkiye genelinde 97 öğrenci ile birinciliği paylaşan Aydın Özel Muzaffer Ancın İlköğretim Okulu öğrencisi Erhan Çağrıcı ve 100 sorunun tamamını doğru cevaplamalarına rağmen ilköğretim başarı puanlarındaki küçük yüzdelik dilimlerden dolayı Türkiye genelindeki 97 birinci arasına giremeyerek 214"ncü olan Söke Vakıfbank İlköğretim Okulu öğrencisi Harun Karabay ve 235"nci olan Söke Sıdıka İlköğretim Okulu öğrencisi Refik Behlül Çay"ı Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar makamın da kabul ederek başarılı öğrencilere altın hediye etti..

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim