• BIST 109.330
 • Altın 156,222
 • Dolar 3,8688
 • Euro 4,5564

  Şampiyonları kabul etti

  15.07.2009 11:59
  Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, ÖSS Sayısal – 1 puan türünde Türkiye birincisi olan Aydın Fen Lisesi öğrencisi Gülşen Yücel ile ÖSS Eşit Ağırlık-2 puan türünde Aydın 1’incisi ve Türkiye 6’ıncısı olan Özel Yesevi Kolejli öğrencisi Göksel Özbek’i kabul etti.
  Şampiyonları kabul etti
  Şampiyonları kabul etti Şampiyonları kabul etti Şampiyonları kabul etti

  Valilik Makamında gerçekleşen ziyarete İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, Aydın Fen Lisesi Müdürü Tansel Sarayköylüoğlu, Özel Yesevi Koleji Müdürü Sadettin Kazan, Özel Yesevi Kolejli Müdür Yardımcısı Erhan Nemutlu, ÖSS"de derece yapan öğrenciler Gülşen Yücel ve Göksel Özbek ile birlikte öğrenci velileri katıldı.
  Ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, il bazında 2006 yılından sonra alınan birincilikten dolayı gurur duyduklarını söyledi. Dindar, “Aydın"ın eğitimdeki başarısı, bürokratların tayin istemelerinde bile Aydın"ı birinci sıraya yazmasına neden oluyordu. Ama son üç yılda Aydın"da bir düşüş olduğu malum. Göreve gelir gelmez öğretmenlerin performansını arttırıcı çalışmalar yaptık. Bu yıl ki başarıda Aydın"daki tüm öğretmenlerin büyük payı var. Aydın"daki başarısızlığın nedenlerini öğretmenlerimizle çok tartıştık ve gerekli önlemleri aldık. Öğrencileri belirli periyotlarda sınava tabi tuttuk. Eksikleri görerek ve düzeltmeye çalışarak yolumuza devam ettik. Aldığımız sonuç ortada. Aydın"daki tüm eğitim camiası bu yıl kendinden beklenen başarıyı sergiledi” dedi.
  Elde ettikleri başarıları nedeniyle Türkiye 1"incisi ve 6"ıncısı olan öğrencileri kutlayan Vali Coş da, öğrencilere bundan sonraki eğitim öğretim hayatlarında başarılar diledi. Öğrencileri üniversite hayatından da başarılı olup daha iyi yerlerde görmek istediğini ifade eden Vali Coş, “Öğrencilerimiz bizleri, öğretmenlerini ve aileleri sevindirdiler. Aydın"ın kitlesel anlamda da büyük bir başarı elde etmesi ayrıca bizi çok mutlu etti. Ben bu başarının elde edilmesinde emeği olan öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ile en ufak katkısı olan herkesi kutluyorum. Öğrencilerimize elde ettikleri bu başarıdan dolayı Aydın, Aydınlılar ve devletimiz adına teşekkür ediyorum. Bu gençlerimiz Ulu Önder Atatürk"ün şiarı ile vatanlarını çok sevdikleri için görevlerini en iyi şekilde yapmışlardır. Bu noktadan sonra hepimize düşen ortak görev, geldiğimiz bu noktayı korumak ve sürekli daha iyi noktalara taşımaktır. Atatürk"ün gösterdiği çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşabilmek için daha çok çalışmalıyız” diye konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından Vali Coş, Türkiye 1"incisi Gülşen Yücel ve Türkiye 6"ıncısı Göksel Özbek"e birer adet altın hediye etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim