Oyuncu Oktay Kaynarca adına TikTok'ta sahte bir hesap açılarak para toplanmaya başladı. Durumu fark eden Kaynarca, açtı ağzını yumdu gözünü. Takipçilerini konuyla ilgili uyardı.

6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde yıkımlara neden oldu. Depremden en çok etkilenen illerin başında gelen Hatay, önceki akşam 2 depremle daha sarsıldı.

Depremzedeler için yardım toplayan oyuncu Oktay Kaynarca, adına sahte hesap açılarak para toplandığını öğrendi.

Instagram hesabından paylaşım yaparak takipçilerini uyaran Oktay Kaynarca, "TikTok'ta adıma sayfa açıp yardım toplama bahanesiyle dolandırıcılık yapmaya kalkan bir şerefsiz var. "

"Bu tür hesaplara ve insanlara itibar etmeyin lütfen. Bu şerefsizler hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Umarım dünya gözüyle karşımda görürüm bunları" dedi.

Öte yandan; yaşanan felaket sonrası tüm Türkiye'nin tek yürek olurken, bir destek mesajı da oyuncu Oktay Kaynarca'dan geldi.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan ünlü isim, şu ifadeleri kullandı: Böyle bir dayanışma örneği ancak bu topraklara mahsustur. Bütün bir ülke, buna Azerbaycan da dahil, deprem bölgesindekiler kadar acı çekiyor; yürekleri onlarla atıyor, yediklerinden, yataklarından, ısınmaktan utanıyor.

Müthiş bir dayanışma örneği bu. Yüreğine sağlık benim has milletim.