2003 yılındaki ilk 'Popstar Türkiye' yarışması ile ün kazanan Ajdar Anık, 2021'de Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayınlanan programına konuk olmak için 1 milyon euro istemişti. 'Çikita Muz' şarkısıyla gündeme gelen Ajdar, uzun süredir ortalarda görünmüyordu. Beylikdüzü'ndeki bir mekanda sahne almak için istediği 3 milyon 750 bin Euro ile şaşırttı. Ajdar, şimdi de turistik bir kafeteryada 4 saat boyunca şarkı söylemek için razı olduğu ücretle şaşkına çevirdi.

Ajdar Anık, gerçek ismiyle Mehmet Anık 10 Şubat 1973'te Mardin'de doğdu. 1994'te Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü'nden mezun oldu.

8 yıl süresince eğitimini aldığı meslek olan Makine Mühendisliği'ni yaptı.

Sonrasında şarkıcı olmaya karar vererek, Popstar Türkiye yarışması seçmelerinde tüm Türkiye'ye kendini tanıttı.

2003 yılında ''Neredesin Firuze'' filminde ve ''Tatlı Hayat'' dizisinde oynadı. Herkes Ajdar'ı 'Çikita Muz' şarkısı ile tanıdı. Şarkı fikrini Erol Büyükburç'un verdiği konuşulmuştu.

Sıra dışı tarzı; 'Çikita Muz', 'Nane Nane' ve 'Şahdamar' gibi ilginç şarkılarıyla Türkiye'nin en renkli isimlerinden biri olarak magazin gündeminde yer alan Ajdar, bir kez daha sahne ücreti ile gündem olmayı başardı.

2021'de Popstar'ın jüri üyelerinden Armağan Çağlayan'ın programına konuk olmak için 1 milyon euro talebinde bulundu.

Ajdar, Beylikdüzü'nde bir mekanın açılışına katılması teklifi gelince yine dudak uçuklatan bir rakam istedi.

Sosyal medyada bir kullanıcı, Ajdar'ı telefonla aradığı anları paylaştı. Söz konusu kişi, şarkıcıdan mekan açılışı için sahneye çıkmasını istedi.

"Şartlarım var. Pazarlıksızdır" diyen Ajdar'ın saatlik 3 milyon 750 bin euro talebi şaşkına çevirdi.

Kendisini 'hiperstar' olarak tanımlayan, gerçek adı Mehmet Anık olan Ajdar'ın sahne ücreti sosyal medyada çok konuşuldu.

Sosyal medyaya düşen en son görüntülerde Ajdar'ın talep ettiği 3 milyon 750 bin euro yerine aldığı ücret şaşkına çevirdi.

Turistik bir kafeteryada 80 TL'ye 4 saat boyunca şarkı söylediği ortaya çıktı. O görüntüler sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

Lütfi Elvan, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili oldu Lütfi Elvan, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili oldu

Farklı şarkıları ile televizyon programlarına katılan Ajdar, 2007 yılında bir parti çıkışında şarkıcı Alihan tarafından darp edilmişti.

2009 tarihinde Flash TV'de yayınlanan ''Her Cevhere Bir Altın'' yarışmasında Yalçın Çakır ve Ahu Tuğba ile birlikte jürilik yaptı.

AJDAR ŞARKILARI...

"Haydi de haydi dünya", "Nane Şekeri", "Çatla Patla", "Çikita Muz", "Tuğba Tuğba", "Kon Kon", "Sıfır Beden"

"Gülün Aşkı", "Aşk Bu Mu?", "Aşk Olsun", "90 60 90", "Neler Neler", "Parmak Parmak" "Şahdamar"