İYİ Parti Genel Başkanı Akşener oyunu kullandı İYİ Parti Genel Başkanı Akşener oyunu kullandı

Milyonların Recep İvedik olarak tanıdığı ünlü komedyen Şahan Gökbakar, siyasi görüşünü açıkça beyan eden ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu savunan isimler arasında yer alıyor. Ancak son zamanlarda Gökbakar’ın söyledikleri büyük bir kitle tarafından linç yemeye başladı. Peki, Şahan Gökbakar’ın linç yemesine sebep olan şey ne?

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri’nin ardından Ak Parti vekilleri Mecliste üstünlüğü sağlarken, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde iktidar ve muhalefet adayları gereken yüzde 50’nin üzerinde oy çoğunluğunu sağlayamadığı için iki isim 28 Mayıs’ta yeniden halk tarafından oylanacak. Seçimin ardından, ortaya atılan pek çok iddianın yanı sıra Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçmeninde büyük bir tepki ortaya çıktı. Tepki gösterenlerin başında ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun en büyük destekçilerinden Şahan Gökbakar da yer alıyor. Şahan Gökbakar, Kemal Kılıçdaroğlu için gösterdiği tepkinin ardından kendisi de binlerce insan tarafından büyük tepki gören bir isim oldu.

KAĞITTAN OKUMA İŞİNİ BIRAK

Şahan Gökbakar, Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimden sonra konuşma yapmak için basının karşısına çıkarak yaptığı açıklamayı kağıttan okumasına tepki göstererek şu ifadeleri kullanarak şöyle bir paylaşım yaptı:

aha.png

HESABIM ÇALINMADI

Gökbakar, yaptığı paylaşımın ardından gördüğü büyük tepkilere kayıtsız kalmayarak yeni bir paylaşımda bulundu. Gökbakar’ın yaptığı ikinci paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

gokbakar.png