banner116
banner92

Yaza yeni bir ifadeyle girin

Yavaş yavaş güneş ışınlarının şiddeti artmaya başlarken, kırışıklıklar da kendini daha fazla belli etmeye başlıyor. Zamana meydan okumanın yolu ise kırışıklıklarla savaşan yöntemlere başvurmaktan geçiyor

Yaza yeni bir ifadeyle girin
banner94
banner26

Yaz aylarına sadece vücudumuzu değil, yüzümüzü de hazırlamamız gerekiyor. Güneş ışınları nedeniyle cildimiz daha kolay yıpranmaya başlıyor. Ama neyse ki gelişen teknoloji; zamana ve bu faktörlere meydan okumayı başarıyor. Son dönemde geliştirilen bakım ürünleriyle de desteklendiğinde gözle görünür bir etki yaratan en yeni yöntemler; yaz mevsimine hazırlanırken daha genç görünmek isteyenlere yardımcı olacak. Yüzdeki çizgileri silmeyi, yüze gençlik pırıltısı vermeyi amaçlayan bu yöntemleri, medikal estetik doktoru Mustafa Karataş anlattı... 

V ŞEKLİ YÜZ
Yüz şekillendirme, yüz germe, boyun, çene ve gıdı bölgesini ameliyata başvurmadan, yeniden şekillendirmek için özel olarak geliştirilmiş bir sistem olan VShape; köşeli çeneleri, fazla kilo nedeni ile 'U' şeklini almış yüzleri, yumurta gıdılarını yeniden şekillendirmede uygulanan en yeni tekniklerden biri. VShape ile sarkan yüzünüze acısız ve ağrısız bir şekilde yeniden 'V' şekli veriliyor. Aynı zamanda bu yöntemle cildin derin tabakalarındaki kolajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyi gözle görülür şekilde gerginleştirilip alt tabakalardaki sarkıklıklar toparlanıyor. Cerrahi bir uygulama olmadığı için anestezi ve ciltte kesi yapılmadan uygulanan VShape; her biri yaklaşık 20 dakika süren dört seansta uygulanmalıdır. 

ETKİLİ MİNİK DOKUNUŞLAR
Genelde cansızlık, donukluk gibi problemlere ciltteki renk düzensizliği de eşlik eder. Bu durumda çoğunlukla ilk tercih; cilde ihtiyacı olan aminoasit, vitamin ve hyalüronik asit gibi maddeleri veren mezolifting olur. Yüzde en büyük farkı, hyalüronik asit dolgular ve yine hyalüronik asit içeren mezolifting işlemleriyle yaratabilirsiniz. Bu yöntemle yüzünüz daha parlak, daha nemli, gölgelerinden arınmış görünür, çizgiler azalır. Bu işlemler hem kısa sürer, hem de hemen ardından sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Mezolifting; küçük bir dokunuştur ama daha yumuşak, konturları düzelmiş ve daha mutlu bir yüz yaratmak konusunda son derece etkilidir. 

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU
Cilt yorgunluğunu gösteren ilk şey, bakışlardır. Özel olarak geliştirilen Redensity II; göz altı şişlik, çöküklük ve morluk problemlerinin çözümüne tek seferde yardımcı olur. Redensity II adlı göz altı ışık dolgusuyla yanak ve göz altları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilirken; içeriğindeki protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde göz altı morluklarında da azalma sağlanır. 

PÜRÜZSÜZ BİR CİLT
Cilt gençleştirmede uygulanan lazer teknolojilerinden biri olan Fraxel; cilt altına iletilebilen ışık tekniğidir. Bu yöntem, cilt yüzeyine zarar vermeden lazerin; cildin onarım mekanizmalarını harekete geçirecek alt tabakaya iletilmesini sağlar. C&B Fraxel Laser ise daha genç hastalarda da kullanılan bir yöntemdir. 'Temizle, parlat' sloganıyla 20'li yaşlardaki gençlere seslenen bu teknoloji; tek kullanımlıktır ve hastaya özel başlıklarla uygulanır. Tek seans sonrası bile gözle görülen pürüzsüzlük, renk parlaklığı ve temizlik sağlar. 

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2014, 10:44
banner118