banner339
banner313

Sonbahar Endoskopik Sinüs Cerrahisi toplantısı Eskişehir'de gerçekleştirildi

Medises İşitme Cihazlarının katkılarıyla gerçekleştirilen programda açılış konuşmasını Prof. Dr. Armağan İncesulu'nun yaparken, Prof. Dr. Bülent Karcı ve Doç. Dr. Sercan Göde, ameliyat ve canlı kadavra disseksiyon görüntülerine de yer vererek, toplantıda cerrahinin önemi ve zorlukları bir kez daha vurgulandı.

Sonbahar Endoskopik Sinüs Cerrahisi toplantısı Eskişehir'de gerçekleştirildi
banner475

Prof. Dr. Bülent Karcı, endoskopik sinüs cerrahisinin zorluklarını denizde yelken açan bir yelkenlinin rüzgâr ve dalga karşısındaki yaşadığı zorluklara benzeterek endoskopik sinüs cerrahisinin de zor bir ameliyat olduğunu zorluklar karşısında nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini dinleyicilerine aktardı.
Doç. Dr. Sercan Göde ise, endoskopik sinüs cerrahisinin zor alanlarını ve bu zor alanlarla nasıl başa çıkılacağını tüm detaylarıyla anlattı. 
Göde, ameliyat görüntülerine değinerek anlattığı sunumda yapılan ameliyatın insan hayatındaki önemi ve sonuçları diğer konuşmacılar ve dinleyiciler ile değerlendirildi.
Prof. Dr. Cemal Cingi’nin oturum başkanlığında değerlendirmelere de yer verilen toplantı, Eskişehir Osman Gazi Üniversite Hastanesinin hazırladığı Prof. Dr. Armağan İncesulu takdim ettiği plaket sunumu ve Prof. Dr. Cemal Cingi’nin kendi eseri olan cam sanatlarını Prof. Dr. Bülent Karcı ve Doç. Dr. Sercan Göde ve Rifat Polat takdimlerinin ardından verilen yemekle ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 14:51
banner218