banner339
banner274

Elazığ Şehir Hastanesi 1 Ağustos'ta açılıyor

Sağlık Bakanlığı'nca yaptırılan Elazığ Şehir Hastanesi, 1 Ağustos'ta hizmete girecek. Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammet Güven, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz ve Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Murat Alpe, açılış öncesi hastanede incelemelerde bulundu

Elazığ Şehir Hastanesi 1 Ağustos'ta açılıyor
banner448
banner427

Yozgat, Mersin, Isparta, Adana ve Kayseri şehir hastanelerinden sonra Elazığ Şehir Hastanesi projesinin de sonuna gelindi.

1 Ağustos'ta yapılacak açılış töreni öncesinde Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammet Güven, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Murat Alper ve beraberindeki heyet, Elazığ Şehir Hastanesi'nde temaslarda bulundu.

Güçlü altyapısı ve teknoloji yatırımlarıyla bölgedeki sağlık hizmet kalitesini en yüksek seviyeye çıkaracak şehir hastanesinde, bin 38 yatak kapasitesi olacak. Hastanede her branştan poliklinik yer alacak ve nitelikli ameliyatlar yapılabilecek.

SON TEKNOLOJİ CİHAZLARLA HİZMET VERECEK

Hastane, diğer şehir hastaneleri gibi sağlık alanında son teknolojiye sahip cihazlarla hizmet verecek.

Otomasyon sistemiyle donatılan, 8 blok halinde inşa edilen Elazığ Şehir Hastanesi depreme dayanıklı tasarımıyla dikkat çekiyor. 872 sismik izolatörün kullanıldığı hastanede, helikopterlerin kalkış ve inişi için 2 helipad yapıldı.

Diğer illerden gelecek hastaların da yararlanacağı hastanede 688 tek kişilik, 169 çift kişilik oda yer alıyor.

Hastanede; 302 poliklinik odası, 39 ameliyathane, 25 hemodiyaliz ünitesi, 114 yataklı yetişkin yoğun bakım ünitesi ve 46 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesi yer alacak.

AA

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 13:14
banner218