banner83

Ekmeksiz diyet göbek yapar

Son zamanlardaki beslenme alışkanlıkları ve yapılan yanlışlar, bel ve karın bölgesindeki yağlanmalara davetiye çıkarıyor.

Ekmeksiz diyet göbek yapar
banner94
banner26

Birçok hastalığı beraberinde getiren karın yağlarından kurtulmak hiçte zor değil. Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, yapılan yanlışları ve düz bir karına sahip olmak isteyenlere gıdaları anlatıyor.

ÖĞÜN ATLAMAK: Zayıf kalmak uğruna öğün atlamak kilo alınmasına neden olur. Öğün atlamadığınız zaman kan şekeriniz düzgün, metabolizmanız hızlı çalışır. Öğünleri asla atlamayın. 

EKMEĞİ TAMAMEN KESMEK: Diyet yapmaya başlayanların en büyük hatalarından biri ekmeği tamamen kesmektir. Diyet yapan kişinin beslenmesinden karbonhidratları (pasta, şeker, çikolata gibi) tamamen çıkardığı için vücudun ihtiyacı olan enerjiyi ekmek grubu tüketerek alması gerekiyor. Zayıflamak isteyen kişiler belirli miktarda çavdar, buğday ve kepekli ekmek tüketmeliler. 

HATALI GIDALAR: Simit, börek gibi hamur işleri, çikolata, hazır meyve suları gibi sayabileceğimiz birçok gıdaların gereğinden fazla tüketilmesi vücutta yağı artırır, karın ve belde depolanır. 

HAREKETSİZLİK: Hareketsizlik ve buna bağlı enerji harcamada azalma karın bölgesi yağlanmasına zemin hazırlar. Bu nedenle beslenme planına ek olarak mutlaka hareket edilmelidir.
 

DÜZ BİR KARIN İÇİN

YULAF: Karbonhidrat ve lif zengini yulaf tok tutar. 
YOĞURT: Protein zengini bu besin her öğünde tüketilebilir. 
YAĞ: Yararlı yağlardan avakado, zeytin, fındık ve bitter çikolatayı tercih edin.
YEŞİL ÇAY: Antioksidan zengini bu çay düz karın için idealdir. 
SALATALIK: Serin ve idrar söktürücü salatalık sizi tok tutar. Düz karına sahip olmanızı sağlayacak diğer besinler karpuz, kuşkonmaz, pırasa, kereviz olarak sıralanabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 21:25

banner102