banner339
banner313

DHI - Doğrudan Saç Ekimi Tekniği

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki saç ekim merkezi uzmanları, dikişsiz ve tıraşsız bir saç ekim tekniği olan DHI hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

DHI - Doğrudan Saç Ekimi Tekniği
banner401
banner399

DHI tekniğinin amacı kişilerin yoğun ve doğal görünen saçlara kavuşmasını sağlarken onlara en zahmetsiz saç ekimi operasyonu geçirmesini sağlamaktır. Modern bir teknik olan DHI ile yara izi oluşmaz, greftler yani saç kökleri donör bölgesinden alınarak doğrudan ekilebilir.

DHI saç ekim tekniği ile yapılan saç ekim işleri ömürlüktür

Ekilen saçınızı tıpkı doğal saç gibi istediğiniz şekilde kestirebilirsiniz ya da istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. DHI tekniğinin özellikleri greftlerin alındıktan sonra herhangi bir işleme tabi tutulmasına gerek bırakmamasıdır. Bu sayede greftlerin canlılıklarını yitirmesine neden olan dışarıda kalma sürelerini azaltır. DHI tekniğinde ekilecek olan greftler donör bölgesinden alınır almaz doğrudan saçın döküldüğü alana ekilebilmektedir. Bu sayede ekilen saç köklerinin hayatta kalma ve büyüme oranını da artırmaktadır.

DHI tekniği nasıl uygulanıyor?

DHI tekniği ile ekilecek olan saç kökleri donör bölgesinden tek tek alınır, saç dökülmesinin başladığı alana tasarlandığı gibi hiç bekletilmeden direkt ekilir. Ve tüm bu işlemler sırasında herhangi bir kesi ya da saç kökü kanalı yani delik açılmasına gerek olmaz. DHI saç ekim işleminde saç kökleri özel bir alet ile çıkarılarak doğrudan ekilir. Bu işlem sırasında sadece çok hafif bir iğne hissedildiği ve herhangi bir saç kökü kanalı vs. açılmadığı için anesteziye daha az ihtiyaç olur. Makine kullanmaksızın, saç ekim uzmanı tarafından direkt yapılan bir işlem olduğu için sadece greftler değil beraberinde saç kökünün canlılığını ve tutunmasını artıran yağ bezleri ile dış zarlar da alınabiliyor.

DHI tekniğinin diğer tekniklerden farkı nedir?

DHI saç ekim tekniğinin çözdüğü problemleri şöyle sıralayabiliriz: Çizik, yara ya da kanal/delik oluşmaz. İşlem sonrasında ağrı kesici vb. ilaç kullanımına gerek kalmaz. Alınan saç kökleri DHI Ekici ile yerleştirildiğinden operasyon sırasında saç kökü kanalı açılmasına gerek olmaz. Operasyon tamamen saç ekim cerrahı tarafından gerçekleştirilir makine kullanılmaz. Saç köklerine herhangi bir işlem yapılmaz. Mikroskobik inceleme ile vakit kaybedilmez ve saç kökleri yoğun ışık ve ısıya maruz kalmadığı için canlılığını yitirmez. Saç sayımı için ekstra bir işleme gerek olmaz. Alınan saç greftleri ekstra bir işleme tabi tutulmadığı için ekilen saç köklerinin tutunma oranı % 90 oranında artar. Greftlerin kafa derisinin dışında kalma oranı azaldığı için kuruma oranı azalır. Daha az anestezi ve ilaç kullanımı sağlar. Ekilen saç köklerinin canlılığını, tutunma oranını ve kalitesini artırır. Ekilen saç köklerinin büyük çoğunluğu hemen büyüme evresine geçer, bu sayede saçlar da erkenden büyür. DHI saç tekniği ile hayal ettiğiniz saç yoğunluğuna ve % 100 doğal bir görünüme kavuşmanız mümkün. Tüm bu avantajlar başarılı bir saç ekim için son derece önemlidir, aksi takdirde yeni ekilen saçların hayatta kalma şansı azalabilir.

Siz, size sunulan hijyenik ve konforlu klinik ortamında filminizi izlerken, kitap okurken ya da oyun oynarken biz uzman ekipler sizin gür, doğal ve sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 11:53
banner218