banner116

Bakan Koca'dan son dakika koronavirüs açıklaması: Hastalık belirtisi yok

Corona virüsünün ilk çıktığı Çin'in Wuhan kentindeki Türk vatandaşları tahliye edildi. Wuhan'dan tahliye edilen Türk ve dost ülke vatandaşlarını getiren uçak Ankara'ya indi. Uçaktan ambulanslara nakledilecek 42 yolcu, Dr. Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk ediliyor.

Bakan Koca'dan son dakika koronavirüs açıklaması: Hastalık belirtisi yok
banner94
banner26


Bakan Koca'nın açıklamalarının satır başları:

Özellikle bu yolculuk sürecinde maske dahil alınması gereken tüm tedbirler alınarak getirildi. İrfan hocamız ile telefonda görüşme yaptım. Yolcularımızın hiçbirinde hastalık belirtisi yok. Görüştüğüm pilot da uçuş süresince hiçbir sorun yaşanmadığını ifade ettiler. Hasta kabulü yapmayan sadece bu yolcularımızın kullanacağı bir hastane organize ettik.

Olaya ciddiyetle yaklaştığımızın altını çizmek istiyorum. Bugüne kadar korona virüs tanısı olan hastamız olmadı. 6 yaşındaki Çinli vatandaşın da bugün çıkan sonucu negatif oldu. Onu da buradan ifade etmek istiyorum ve bu süreci özellikle üniversitelerimizde yetkin olduğunu bildiğimiz akademisyenlerimizden oluşan geniş bir bilim kurulu oluşturduk. Bilim kurulu her gün bir araya gelerek alınması gereken tedbirleri alarak bu süreci götürmeye çalışıyoruz. Bu süreci kamuoyu ile paylaşamaya devam edeceğiz. Ambulanslarla hastaneye sevki yapılıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2020, 23:50
banner118
banner129