• BIST 106.239
 • Altın 161,217
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  Sağlık-Sen'den protesto

  30.12.2008 12:27
  Aydın Sağlık-Sen üyeleri İsrail'i protesto etti
  Sağlık-Senden protesto
  Sağlık-Sen'den protesto Sağlık-Sen'den protesto Sağlık-Sen'den protesto

  Aydın Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, İsrail"in gerçek yüzünü Filistin topraklarında gerçekleştirdiği saldırıyla bir kez daha gösterdiğini işaret ederek, “İsrail"in okullara ve evlere yönelik düzenlediği saldırıda 150"in üzerinde sivil halkın ölmesi ve 250"nin üzerinde yaralının olması milletimizi derinden üzmüştür” dedi.
  Gazze"de yağdırdığı bombalarla çoluk çocuk onlarca masum insanı katleden İsrail"in başta İslam alemi olmak üzere tüm insanlığın nefretini kazandığını iddia eden Baki Karaer, “Dünyanın tek terörist devleti olan İsrail"in masum Gazze halkına yönelik saldırısını lanetleyerek şiddetle kınıyoruz. İsrail"in kadın ve çocuk demeden sivil halka yönelik olarak düzenlediği bu canice saldırıya Batılı ülkelerin sessiz kalmasını da anlamlı buluyor, onları bu tavırlarından dolayı suç ortağı ilan ediyoruz. Medeniyetler ittifakından bahseden, dünya barışı ve özgürlük çağrıları yapan batı dünyasının sahte yüzü, İsrail"in gerçekleştirdiği katliamlara sessiz kalmasıyla bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bir taraftan barış deyip diğer taraftan masum insanları katleden İsrail"in terörist yüzünü artık bütün dünya görmelidir” diye konuştu.
  İslam coğrafyasının merkezinde sayılan Filistin"de akan Müslüman kanının durdurulması için İslam devletlerinin ve toplumunun harekete geçmesi gerektiğini savunan Karaer, şöyle konuştu: “Biz diyoruz ki; sabretmek, boyun eğmek değil, direnmektir. Bu direnme ruhu, inancımızın doğasında vardır. Ve bu ruhu harekete geçirmemek büyük bir vebaldir. Başta Hükümetimiz olmak üzere Türkiye Cumhuriyetinin devleti ve milletiyle, İsrail"in terörist eylemlerine karşı her türlü eylemi ortaya koymalıdır. Bu düşüncelerle, hain saldırılarda şehit olan Filistinlilere Allah"tan rahmet, tüm İslam alemine baş sağlığı diliyorum”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim