• BIST 106.239
 • Altın 161,321
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  Sağlık-sen'den açıklama

  27.05.2009 12:19
  Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Baki Karaer, Sağlık-Sen’in 7 yıldır Sağlık Bakanlığı’nda yetkili olan Türk Sağlık-Sen’i ve SHÇEK’te yetkili olan SES’i geride bırakarak hizmet kolundaki en büyük iki kurumda yetkili sendika olduğunu belirtti.
  Sağlık-senden açıklama
  Sağlık-sen'den açıklama Sağlık-sen'den açıklama Sağlık-sen'den açıklama

  Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolunda 14 yıldır örgütlü olarak faaliyette bulunan Sağlı-Sen"in yaklaşık 350 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanı için yeni bir sayfa açtığına işaret eden Sağlık-Sen Aydın İl Temsilcisi Baki Karaer, “Sorunların çözüme kavuşması, daha üst düzey hak ve kazanımlar için Sağlık-Sen"in yetkili sendika olması gerektiğine inanan on binlerce sağlık ve sosyal hizmet çalışanı; 2008 yılında Türkiye"nin en çok büyüyen sendikası konumuna taşıdıkları sendikamızı 2009 yılında hizmet kolumuzun en büyük ve tek yetkili sendikası olarak tescil etmiştir. Sağlık-Sen, 7 yıldır Sağlık Bakanlığı"nda yetkili olan Türk Sağlık-Sen"i ve SHÇEK"te yetkili olan SES"i geride bırakarak hizmet kolumuzdaki en büyük iki kurumda yetkili sendika olmuştur. 15 Mayıs 2009 toplantı tutanağına göre Sağlık-Sen bin 740, Türk Sağlık-Sen bin 258 ve SES 280 şeklinde sonuçlanmıştır. Sağlık ve sosyal hizmet kolunda Sağlık-Sen çatısını tercih ederek, sendikamızı yetkiye taşıyan üyelerimize Sağlık-Sen Aydın Şubesi Yönetim Kurulumuz ve tüm teşkilat kadrolarımız adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.
  Sağlık ve sosyal hizmet kolundaki 350 bini aşkın çalışanımızın haklarını koruma ve geliştirme adına son bir yılda etkili bir sendikal mücadele ortaya koyan Sağlık-Sen"in bu mücadelesini 95 bin üyeden oluşan güçlü yapısı ile 15 Mayıs 2009"tan itibaren daha kararlı bir şekilde sürdüreceğini savunan Karaer, “Temel ilkemiz, sağlık ve sosyal hizmet kolunda adaletsizliği, eşitsizliği besleyen tüm sorunlu yapılarla mücadele etmektir. Temel felsefemiz, hiçbir ayrım gözetmeksizin sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gündemindeki sorunları çözüme kavuşturmaktır. Sağlık-Sen"in yetki döneminin en temel farkı bu olacaktır. Geçmişin siyasal ve ideolojik sendika anlayışının ötekileştirdiği sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, Sağlık-Sen"in demokratik, bağımsız ve çözüm odaklı vizyonuna kendisini yakın görmüştür.
  Yedi yıldır, iki farklı anlayışın yetkili olduğu Sağlık Bakanlığı ve SHÇEK"te yetkinin bu yıl Sağlık-Sen"e geçmesi, Sağlık-Sen"in tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını kucaklayan büyük bir çatı olduğunun kanıtıdır. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, yetkiyi emin ellere teslim etmiştir. 350 bini aşkın çalışanı temsil etmenin ne denli büyük bir sorumluluk olduğunu biliyoruz. Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığında, Sosyal Hizmetlerde, Üniversitelerde çalışanların sorunlarını ve çözüm yollarını en iyi bilen sendikadır” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim