Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güney ve batısı, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu (Ardahan hariç), Eskişehir, Konya ve Sivas, çevreleri ile Doğu Akdeniz'in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın güneyi ile Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı bekleniyor.

Edirne, Kırklareli, Afyonkarahisar, Denizli, İzmir, Muğla, Adana, Antalya, Burdur, Eskişehir, Konya, Erzurum, Kars ve Van'da gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Öte yandan hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın güneyi ile Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı bekleniyor.

Sağanak  ve toz taşınımı alarmı!  Bu illerde yaşayanlar dikkat. Meteoroloji uyardı! Meteoroloji 19 Mayıs Pazar günü hava raporunu yayımladı

HAVA SICAKLIĞI


Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, genellikle mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve batısının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney kesimlerinde toz taşınımı bekleniyor. 

EGE BÖLGESİ


Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor. 

AKDENİZ BÖLGESİ


Parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin batısında toz taşınımı bekleniyor. 

İÇ ANADOLU BÖLGESİ


Parçalı, yer yer çok bulutlu, Eskişehir, Konya ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

BATI KARADENİZ BÖLGESİ


Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ


Parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Hafta sonu dikkat: Sıcaklıklar 8 derece birden düşecek Hafta sonu dikkat: Sıcaklıklar 8 derece birden düşecek

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ


Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusunun (Ardahan hariç) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ


Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.