Melis: Gizem bil bakalım ne oldu! Doktor 15 gün kadar önce Deniz’e antibiyotik yazmıştı. O biteli daha bir hafta olmadan dün yine okuldan aradılar “Kızınız ateşlendi, gelip alın” diye. Mehmet zaten şu an sinüzit için antibiyotik kullanıyor. Senin Lorin de geçen hafta ateşten yanıyordu. Etrafımdaki herkesin çocuğu hasta. Biz analar üzüntüden helak olacağız sonunda.

Gizem: Ben tam olarak ‘yıldım’! Daha önce hiç bu kadar sık hastalanmamıştı. Bu ay göndermiyorum okula. “Belki salgının seyri değişir” diye düşündüm. Evet, bağışıklıklarının gelişmesi için bu hastalık dönemi şart. Ama biliyor musun, en çok da fazlasıyla ilaç içmelerine üzülüyorum.

Melis: Ben de… Özellikle antibiyotikler bağırsaktaki yararlı bakterileri öldürüp bağışıklığı düşürüyor malum. O yüzden bağışıklıklarını güçlendirmeye çalışıyorum sürekli. Bunun için beslenme çok önemli tabii. Ama gel de ikizlere anlat. Varsa yoksa karbonhidrat, çikolata vs. “Yavrum bak bu salatayı ye, vallahi sonra çikolata alacağız” şeklinde rüşvet veren zavallı bir anneye dönüştüm. Çocuk psikologları bu bölümü okumaz umarım!