Beşiktaş eski yöneticisi ve Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesine ilişkin davanın üçüncü gününde ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu müşteki olarak ifade verdi. Mahmutyazıcıoğlu, "Burada iki gündür tabloyu izliyorum. Sanki en büyük suçlu Şafak'mış, burada melekler ordusu varmış gibi bir tablo çizildi" dedi. Duruşmada sanık avukatları Mahmutyazıcıoğlu ile Alaattin Çakıcı arasındaki tanışıklığa değindi. Tanık Fatih Sipahi, "Ece, 'Bana ifade ver, senin ifaden çok önemli, seninle ilgili bir şey paylaşmam, seni aklarım' dedi. Bildiklerimi anlattığımı, yalan ifade vermeyeceğimi söyledim. Ece'ye kalsa herkes ceza alsın, ona göre ben de ceza almalıyım" ifadelerini kullandı.

Onur Şener'in dostları yasta... 'Kızına aşık muhteşem bir insanı kaybettik' Onur Şener'in dostları yasta... 'Kızına aşık muhteşem bir insanı kaybettik'
Beşiktaş'ın eski yöneticisi ve Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun 27 Ocak'ta Yeşilköy'de ortağı olduğu balık restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin Bakırköy 12'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmanın üçüncü gününde tutuklu 10 sanık duruşmaya getirilirken, tutuksuz sanıkların bir kısmı ve taraf avukatları duruşmada hazır bulundu. Müştekiler Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, Murat Bilmez ve Suphi Malgaz duruşmaya katıldı.

"SANIKLARDA BİR ÜZÜNTÜ, PİŞMANLIK GÖREMİYORUM"

Duruşmada müşteki olarak ifade veren Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, sanıkların savunmalarında kardeşini suçlu gibi gösterdiklerini söyledi. Mahmutyazıcıoğlu, "Bana bir telefon geldi Şafak'ın vurulduğu söylendi, inanamadım. Bizim ailemizde böyle vurulma olayları filan olmaz. Hastaneye gittik, bir süre sonra vefat ettiğini söylediler. Bu işin aslı astarı nedir diye baktığımızda konunun 65 bin TL gibi bir mevzu yüzünden yaşandığını öğrendim, inanamadım. Burada iki gündür tabloyu izliyorum. Sanki en büyük suçlu Şafak'mış, burada melekler ordusu varmış gibi bir tablo çizildi. Bu mesele 65 bin TL meselesinden çıkmış. Şafak haksızlığa gelemezdi, korkusuzdu. Şafak haksızlık karşısında fazla bir tepki vermiş olabilir. Bence bu kişiler Şafak'ı korkutmak istedi ancak korkmayınca yıldırmak için planlar yapıldı. Bugün üçüncü gün, iki gündür izliyorum. Belli ki bu olay yaşandığında herkes alkollüydü. Sanıklar görüntüleri daha sonra izledi. Onlardan duruşmada şöyle bir şey duymak istedim; 'Ya biz bir şey yaptık ama, nasıl yaptık bilemiyoruz, pişmanız.' Ama öyle bir üzüntü, pişmanlık da göremiyorum. Birçoğunun sabıkası belli. Gerçek suçluların tespit edilip en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyorum" dedi.