Anne 21, kızı 15 yaşında! Sosyal medyanın konuştuğu aile şoke etti Anne 21, kızı 15 yaşında! Sosyal medyanın konuştuğu aile şoke etti
Menengiç ağacında yetişen çitlembik meyvesi yüzyıllardır alternatif tıbbın yanı sıra kahve tüketiminde de kullanılır. Telvesi cildi güçlendiriyor, içildiğinde ise vücudun direnci artıyor. Peki menengiç tohumunun faydaları nelerdir?

Yabani bitkilerden biri olan menengiç, sabun ve kahve gibi birçok üründe kullanılıyor. Menengiç yağı içerisinde B ve E vitamini bulunuyor. Sabun cilde olduğu kadar saçlara da iyi geliyor. Menengiç tohumu içeriğinde bulunan yağlar, antioksidan etkisi gösteriyor.

FAYDALARI

Antioksidan etkisi gösteriyor,

Adet sancılarını gideriyor,

Egzama ve mantara iyi geliyor,

Cilt hastalıklarına iyi geliyor,

Ergenlik sivilcelerin daha hızlı iyileştirilmesinde yardımcı olur.

Varis hastalığı yaşayan kişilerde menengiç sabunu oldukça yararlıdır.

Nefes darlığına iyi gelir

Öksürüklere iyi gelir

Mide ağrılarını iyileştirir

Saçın beyazlamasını yavaşlatıyor

Sivilceleri kurutuyor

MENENGİÇ YAĞI NE İŞE YARAR?

Menengiç yağı içerisinde çok zengin vitaminler bulunuyor. Özellikle E ve B vitaminleri insan sağlığına oldukça fayda sağlıyor. Özellikle cilt ve saç problemi yaşayan kişiler için menengiç yağı öneriliyor.

Erkeklerde görülen saç beyazlamalarını yavaşlatma ve geciktirme özelliği bulunuyor. Saç diplerinde oluşan yaraların engellenmesinde büyük bir rol oynuyor. Menengiç yağı vücutta oluşan sivilcelerin kısa süre içinde iyileştirilmesinde etkilidir.