• BIST 93.981
 • Altın 283,863
 • Dolar 5,9263
 • Euro 6,5365

  Rusya'dan ABD açıklaması: Her türlü senaryoya karşı hazırlıklıyız

  29.11.2018 18:37
  Rusya Maliye Bakanlığı Dış Kısıtlamaları İzleme  Departmanı Başkan Vekili Dimitriy Timofeyev, ABD yaptırımlarının Rus ekonomisi  üzerindeki etkisinin nispeten küçük olduğunu belirterek, "Yine de her türlü  senaryoya karşı hazırlıklıyız." dedi.
  Rusya'dan ABD açıklaması: Her türlü senaryoya karşı hazırlıklıyız
  Rusya'dan ABD açıklaması: Her türlü senaryoya karşı hazırlıklıyız Rusya'dan ABD açıklaması: Her türlü senaryoya karşı hazırlıklıyız Rusya'dan ABD açıklaması: Her türlü senaryoya karşı hazırlıklıyız

  Timofeyev, başkent Moskova'da katıldığı "Yaptırımlar ve Rusya: Sonsuza  kadar birlikte mi?" adlı konferansta yaptığı açıklamada, ABD yaptırımlarının Rus  ekonomisine yönelik etkilerini değerlendirdi.

  Rusya'nın aldığı makroekonomik tedbirler sayesinde, yaptırımlarla  başarılı bir şekilde mücadele edildiğine işaret eden Timofeyev, "Dalgalı döviz  kuru politikası bir tampon görevi görüyor. Dış ve iç borçlarımız düşük seviyede,  düşmeye devam ediyor. Rus mali sektörünün, dış kaynaklardan mümkün mertebe  bağımsız bir şekilde hareket edebilmesini umuyoruz." ifadesini kullandı.

  ABD'nin uyguladığı veya uygulamayı planladığı yaptırımlara yönelik  çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Timofeyev, "ABD yaptırımlarının Rus  ekonomisi üzerindeki etkisi nispeten küçük. Yine de her türlü senaryoya karşı  hazırlıklıyız." diye konuştu.

  Atılan en önemli adımlardan birinin, dış ticaret hesaplamalarına  yönelik olduğunun altını çizen Timofeyev, "Ticarette ulusal para birimlerinin  kullanılması diye adlandırdığımız iddialı bir hedefimiz var." dedi.

   

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim