2000 yılında Russell Crowe, Ridley Scott'ın yönetmenliğindeki "Gladiator" filminde Maximus Decimus Meridius rolüyle kariyerinin en önemli çıkışını yaptı. Bu rol, Crowe'a Oscar'da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandırdı. Gelecek yıl, Scott seriye "Gladiator 2" ile geri dönüyor. Ancak Maximus'un ilk filmin sonunda ölmesi nedeniyle Crowe, devam filmi hakkında karışık duygular yaşıyor.

Crowe, Kyle Meredith'in YouTube'daki röportaj programında, "Başka bir film yapmaları konusunda biraz rahatsızım çünkü elbette ölü olduğum için ne yapılacağına dair bir söz hakkım yok," dedi. "Ama duyduğum bazı şeyler var ki 'Hayır hayır hayır, bu karakterin ahlaki yolculuğunda değil' diyorum. Ancak bir şey söyleyemezsiniz, bu benim yerim değil. Altı metre yerin altındayım... bu yüzden nasıl bir şey olacağını göreceğiz."

FIFA 25 ya da yeni ismi ile FC 25 sistem gereksinimleri belli oldu FIFA 25 ya da yeni ismi ile FC 25 sistem gereksinimleri belli oldu

Röportaj sırasında Crowe, şu anda dünya çapında bir turda olduğunu ve bu tur kapsamında Roma'daki Kolezyum'da, Maximus'un arenada savaştığı yerde bir konser vereceğini belirtti. Crowe, "Son 24 yıldır İtalyan insanlarıyla inanılmaz bir ilişkim oldu," dedi. "Şu anda dünyada Roma'nın elçisiyim. Ama yeni bir Gladiator çıkınca bu değişebilir. Gelecek yıl yeni, genç bir model geliyor. Yeni bir Thunderbird var... bu yüzden bu değişebilir."

Röportajın ilerleyen bölümlerinde, Crowe hala o filmi yaptığı zamanı hatırladığını ve bu filmin ona açtığı kapılar için minnettar olduğunu dile getirdi. Ancak, devam filmi hakkında biraz kıskançlık ve hüzün hissettiğini de ekledi. "Kesinlikle biraz melankoli ve biraz kıskançlık var, çünkü tendonlarımın olduğu zamanı hatırlıyorum," dedi.

"Gladiator 2" filmi 22 Kasım'da sinemalarda olacak.