Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş her geçen gün yeni bir vahşetin ortaya döküldüğü bir korku filmini andırıyor. Ukraynalı yetkililerin savaş suçlarıyla ilgili olarak harekete geçmesiyle birlikte manşetlere her gün bir başka dehşet dolu hikâye yansıyor. Bir Rus askerin karısıyla konuşurken sarf ettiği sözler de bu şiddet zincirine yeni bir halka eklemiş oldu…

“Nastya, şu anda sana, ateş ettiğimi söylemek istiyorum. Ukrayna'da sivillere ateş ediyorum, onları öldürmek için, dizlerini kırmak için.”

Bu akılalmaz sözler bir Rus askerinin karısıyla yaptığı telefon konuşmasının kayıtlarından alınma. Ukrayna’da cephede savaşan asker, karısına yaşadıklarını anlatırken savaşın en korkunç ve en çıplak gerçeğini de ortaya koymuş oluyor: Sivillere yönelen ve hukukta büyük cezalara tabi olan savaş suçları.

Ele geçirilen telefon kayıtlarında Rus askerinin Ukrayna'da öldürdüğü sivillerle övündüğü duyuluyor. Askere, karısıyla konuşurken merhamet için yalvaran insanları vicdan azabı çekmeden başlarından vurduğunu söylüyor.