• BIST 109.156
 • Altın 153,298
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Rotary'den engellilere jest

  17.09.2008 14:30
  Didim Rotary Kulübü, Didim ve çevresinde yaşayan zihinsel engelli çocuklara yönelik bir yıldır hizmet veren Özel Didim Çağrı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 'ne tekerlekli sandalye bağışladı.
  Rotaryden engellilere jest
  Rotary'den engellilere jest Rotary'den engellilere jest Rotary'den engellilere jest

  Didim Rotary Kulübü, Didim ve çevresinde yaşayan zihinsel engelli çocuklara yönelik bir yıldır hizmet veren Özel Didim Çağrı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 'ne tekerlekli sandalye bağışladı.
  Teslim törenine Rotary Kulübü Başkanı Hulki Öztoprak ve Rotary Kulübü üyeleri kurum temsilciler katıldı.. Merkezin kurucuları Yeşim Karagülle ve Kubilay Başkaya tarafından karşılanan Rotaryenler kurumla ilgili bilgileri Merkezin Müdürü Ali Gençli"den aldılar.Müdür Gençli Rotary üyelerine yaptığı açıklamada ''10 bedensel engelli çocuğumuza fizyo terapi uygulanan okulumuzda tekerlekli sandalye çocuklarımızın hizmetine sunulacaktır. Eğitim ve öğretime devam eden 80 öğrencimiz her geçen gün yaşama uyumlarını biraz daha gerçekleştirmekte, başkalarına gereksinim duymadan kendi yaşamlarını sürdürebilme yeteneğini kazanmaktadırlar. 150 öğrenci kapasiteli okulumuza gereksinim duyan tüm engelli çocuklarımızın katılımı için vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz. Eğitim ve servis hizmetlerimiz tamamen ücretsizdir'' dedi.
  Kurucu Yeşim Karagülle ise ''Yetişkin engelli çocuklarımız için galoş üretim makinesi almayı ve halı dokuma tezgahı atölyesi kurmayı planlıyoruz. Çocuklarımızın yaşama daha üretken bir şekilde katılmaları için projeler üretmekteyiz. Bu düşüncemiz gerçekleştiğinde genellikle yoksul olan engelli ailelerimiz için de bir gelir kaynağı sağlanmış olacaktır” diyerek ziyaretleri ve yapmış oldukları bağış için Rotaryenlere teşekkür etti.
  Ziyaret sonunda Rotary Kulübü Başkanı Hulki Öztoprak da “Engelli çocuklarımıza yardımcı olmak herkesin görevidir. Bu konuda üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim