EYT düzenlemesi Komisyondan geçti EYT düzenlemesi Komisyondan geçti
Süper Lig'in 16.haftasında Sivasspor'u Mertens ve Barış Alper Yılmaz'ın golleriyle geçen Galatasaray'da büyük bir sevinç yaşanırken, ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen'in mücadelenin hakemi Erkan Özdamar hakkında sarf ettiği sözler bomba etkisi yarattı. 'Bildiğin arıyorlar ya' tepkisi gösteren Dilmen, 'Golde hiçbir şey yok ama iptal etmek için bir şey arıyorlar.' ifadelerini kullandı.

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Sivasspor-Galatasaray maçının ardından TV8.5 ekranlarında değerlendirmelerde bulundu.

"Sivasspor'un iptal olan golünde ne olduğunu kimse anlamadı. Bence Erkan Özdamar bile bilmiyor ne olduğunu. VAR'ın başına gitti ve öyle bir karar verdi."

"Geçen hafta söylemiştim hakem kararları ile ilgili; 'Bunlar daha iyi günlerimiz'. Geçen hafta Atilla Karaoğlan, N'Koudou'yu atamadı. Atmadı değil, atamadı. Bugün de Erkan Özdamar, Sivas'ın golünü veremedi. Çökmüşler oraya yönetiyorlar Türk futbolunu. Geçen yıl yaşanan hakem operasyonunun etkileri sürüyor."

"Vereceğiniz karar matematik değil bir şey değil arkadaş. Faul varsa çalacaksın, yoksa çalmayacaksın bu kadar basit. Spiker bile anlamadı ne olduğunu, 20 dakika sonra 'Ofsayt de geç' dediler herhalde ona da. Oyunun adil olması için adil insanlar lazım. Bu insanlar adil değil. Kırmızıyı ve golü vereceksin bugün."

"VAR'daki ofsayt çizgisini çeken insanların kulüplerin başkanlarına, kulüplere ana avrat küfür ettiğini biliyorum. Aziz Yıldırım'a, Ali Koç'a... Bu adamdan nasıl adalet bekleyeceksin?"

"Bildiğin arıyorlar ya! Golde hiçbir şey yok ama iptal etmek için bir şey arıyorlar. Şimdi ofsayt diyecekler ve geçecekler. Dünyanın hiçbir liginde hakemler bu kadar lig etki etmez. Geçen sezon Trabzonspor açık ara şampiyon oldu mesela ama Abdullah Avcı ve oyunculardan daha çok şampiyonluğu savunan insanlar var. 'Trabzonspor'u ben şampiyon' yaptım diye gezinen insanlar..."

"Maça gelecek olursak; Gomis'i daha önce çıkarması gerekirdi bence Okan Buruk'un. Seferovic o kadar da kötü bir oyuncu değil. Yine de hoca kazanmak için tüm değişiklikleri yaptı. Sivas gibi zor bir deplasmanda skora bağlı bir oyunu tercih etti Okan hoca."

Fırat Aydınus, Galatasaray'ın Demir Grup Sivasspor'u 2-1 mağlup ettiği maçın hakemi Erkan Özdamar'ı yorumladı.

TV8.5'ta konuşan Fırat Aydınus, "Son ana kadar ne vereceğini bilmeyen Erkan Özdamar gördük. Bu gibi pozisyonlarda hakeme tünele girdi denilir. Hakemlik yapmış kişiler vücut dilini gördüğü an direkt anlayabilir zaten. Erkan Özdamar'ın vücut dilinin yansıması direkt bu şekildeydi." dedi. Aydınus, "VAR'da zaten uzun süre izledi. Oradan baktı, buradan baktı. Hala emin değil." ifadelerini kullandı.