• BIST 106.239
 • Altın 160,342
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  Rektör, AKP'yi ziyaret etti

  09.11.2007 10:21
  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof Dr. Şükrü Boylu, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser'i ziyaret etti.
  Rektör, AKPyi ziyaret etti
  Rektör, AKP'yi ziyaret etti Rektör, AKP'yi ziyaret etti Rektör, AKP'yi ziyaret etti

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof Dr. Şükrü Boylu, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser'i ziyaret etti.
  AK Parti Aydın İl Başkanlığı'nda gerçekleşen ziyarete Rektör Şükrü Boylu'nun yanı sıra üniversite senatosunun bazı üyeleri de katıldı. Bugüne kadar çözülen sorunların teşekkürü ve yeni sorunların siyasi mercilere aktarılması için AK Parti İl Başkanlığına ziyaret ettiğini belirten ADÜ Rektörü Şükrü Boylu, AK Parti'nin ADÜ'nün sorunlarının çözümünde hassas davrandığını söyledi. Aydın'a kurulması planlanan Teknopark için sanayicilerin yer temin ettiğini belirten Rektör Boylu, “Teknopark konusunda ekonomik sorunlar çözülür çözülmez adımları atacağız. ADÜ olarak bu yıl gelen bütün ödenekleri bloke olmadan harcamasını yaptık. Tıp Fakültesi Hastanemizin inşaatı Şubat ayında tamamlanacak. Hastanemiz için 27 Milyon YTL ödenek ayrılmış durumda. 2008 yılının Haziran ayında da hastanemizin açılışını yapmayı planlıyoruz. Hastanenin iç dizaynı içinde 56 Milyon YTL ödeneğe ihtiyacımız var. Tıp Fakültesi Hastanesi içinde dersliklerimiz bulunmuyor. Bu nedenle yeni bir bina yapmayı düşünüyoruz. Bunun için de 2.5 Milyon YTL ödenek geldi. Gelecek yılda 1 Milyon YTL daha ödenek gelmesi halinde eğitim binamızda tamamlanacak” dedi.
  Ziyarette konuşan AK Parti Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, üniversitelerin bulundukları şehirlerin gelişimi için çok önemli bir faktör olduğunu söyledi. ADÜ'nün büyümesi ve gelişmesi için ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden Eser, “Siyasi irade olarak ADÜ'ye gerekli ödeneklerin çıkartılmasını çalışıyoruz. Bu noktada üniversite yönetimi ile ortak hareket ediyoruz. ADÜ'nün büyümesi ve gelişmesi için Valilik başta olmak üzere bütün sivil toplum örgütleri ile ortak hareket edip çaba harcamalıyız” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim