• BIST 108.153
 • Altın 154,080
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Recep Taner TPB'ye seçildi

  18.06.2009 10:10
  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın Milletvekili Recep Taner, Türk Parlamenterler Birliği Yüksek Danışma Kurulu üyeliğine seçildi.
  Recep Taner TPBye seçildi
  Recep Taner TPB'ye seçildi Recep Taner TPB'ye seçildi Recep Taner TPB'ye seçildi

  Türk Parlamenterler Birliği"nin (TPB) geçtiğimiz günlerde TBMM Grup salonunda 15. olağan kongresinde Başkan Hasan Korkmazcan güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Yapılan seçimler sonucunda MHP Aydın Milletvekili Recep Taner Yüksek Danışma Kurulu üyeliğine seçildi.
  Seçim sonrası konuyla ilgili açıklama yapan Recep Taner, Türk Parlamenterler Birliğine seçilmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi. Birliğin çalışmaları hakkında bilgi veren Taner, “Türk Parlamenterler Birliğinin tarafsız ve partiler üstü konumu ile geçen dönemlerden süregelen çalışmaları içerisinde bulunan ülkemizin siyasi, sosyal, hukuki, idari yapılanma ve ekonomik gündemine ilişkin gerçekleştirilecek olan basın toplantıları ve basın bildirileri ile Türk Parlamenterler Birliğinin görüş ve düşünceleri kamuoyuna yansıtılacaktır. Diğer taraftan Balkanlar, Ortadoğu, Orta Asya ve Kafkaslar KEİPA parlamenterler platformlarının çalışmaları desteklenerek bu bölgelerde Avrupa eski Parlamenterler Federasyonuna benzer demokrasi kültürü ve uluslar arası barışa hizmet edecek kuruluşların tamamlanması sağlanarak bu konuda TÜPAV, Uluslar arası Parlamenterler Forumu, sivil toplum kuruluşları ve benzeri kuruluş ve vakıflarla işbirliği yapılacaktır. TBMM Başkanlığı ile birlikte gerçekleştirilmesi konusunda ilke anlaşmasına varılan "Parlamento ve Diplomasi" konulu Uluslar arası sempozyum ve diğer siyasi ve kültürel etkinlikler doğrultusunda 2009 – 2012 dönemi çalışmalarımız devam edecektir” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim