PTT’den yeni destek ödemesinin ayak sesleri geldi! Devlet tarafından binlerce birey için mevcut yardım ödemeleri sağlanmaya devam ederken, yeni ödemeler de açıklanmaya devam ediyor. Bu kapsamda binlerce vatandaşı ilgilendiren yeni bir destek ödemesinin haberi verildi. Ödeme ile ilgili detaylar araştırılırken, başvuru yapanların ödemeden yararlanabilecekleri açıklandı. Peki, yeni ödeme kimler için yapılacak? Ödeme detayları neler? Yeni ödeme hakkında tüm detaylar…

Karadeniz’in iki ilinde petrol ve doğal gaz müjdesi! Sismik çalışmalara başlanıyor Karadeniz’in iki ilinde petrol ve doğal gaz müjdesi! Sismik çalışmalara başlanıyor

Devlet PTT aracılığı ile yeni bir deste ödemesini yapacağının müjdesini verdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi ve dar gelirli aileler için yeni destek ödemesinin müjdesini vererek 65 yaş üstü vatandaşların ilgisini çekmeyi başardı. Ekonomik sıkıntıları giderek arttığı ülkede devlet yeni yardım ödemesi ile vatandaşın yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu çerçevede geçim sıkıntısı yaşayan 65 yaş ve üstü bireyler için, yardım ödemesi yapılacak. Peki, bu ödeme için aranan şartlar neler?

para14.png

65 YAŞ ÜSTÜ BİREYLERE ÖDEME

Ülke genelinde istenen şartları sağlayan binlerce vatandaş Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağladığı yardım ödemelerinden yararlanabilecekler. Konu hakkında başvuru şartları açıklandı. 65 yaş ve üzeri bireylerin başvuru yaparken bulunduğu ilçe ve belde belediyelerine nüfus fotokopisi, ikametgah, gelir durumunun bulunduğu belge ve sağlık belgeleri ile gidilerek başvuru yapılabilir. Başvurunun ardından ödeme almaya hak kazanacak olan ödemeleri PTT aracılığı ile alabilecekler.

para5.png

2.604 TL VERİLİYOR

Ödemeyi almaya hak kazanan binlerce vatandaşlara 3 aylık periyotlar ile 2.604 TL ödeme yapılacak. Ödemeden faydalanmak isteyen vatandaşlarda aranan şartlar ise şu şekilde belirlendi:

  • 65 yaşını dolduruyor olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması,
  • SGK prim ödemesi olmayanlar ve
  • 2022 yılında belirlenen muhtaçlık aylığı alan vatandaşlar 65 yaş aylığı ödemelerinden faydalanabilecekler.