• BIST 103.972
 • Altın 270,953
 • Dolar 5,7738
 • Euro 6,3613

  Proje devam ediyor

  21.04.2009 13:01
  Kuşadası Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi’nin proje sahipliğini yaptığı ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri kapsamında yürüttüğü “Öykülerin Evrensel Dili Projesi” devam ediyor.
  Proje devam ediyor
  Proje devam ediyor Proje devam ediyor Proje devam ediyor

  Öğrenciler ve öğretmenler Öykülerin Evrensel Dili Projesi kapsamında Hollanda ve Romanya"ya giderek diğer proje ortağı olan okullarla çalışmalar yaptılar. Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında öğrenciler, ev sahibi ortak statüsündeki okullarda grafik eğitimi alarak bu ev sahibi okullar tarafından sertifikalandırıldı.Çalışmalarda Türkiye"nin geleneksel halk hikayelerinden olan Keloğlan ve Nasreddin Hocaya ait 3 hikaye , 0–6 yaş çocuklarına uygun olarak düzenlenerek resimlendirildi.
  Proje Öğretmeni Nagihan Güner ve Rehber öğretmen Nurdoğan Ekizoğlu “Üç ülkenin çocuk hikayeleri “Öykülerin Evrensel Dili” isimli tek bir kitapta birleştirilecektir. Türkiye"deki yaygınlaştırma çalışmalarını Aydın İl milli Eğitim Müdürlüğü"nün gerçekleştireceği bu kitabın Romanya"daki ve Hollanda"daki okul öncesi eğitim kurumlarına ulaştırılması sorumluluğu ise ev sahibi ortaklarımıza aittir. Proje kapsamında, 29.03.2009 – 11.04.2009 tarihleri arasında, 14"er öğrenciden oluşan katılımcı gruplarımız Romanya ve Hollanda"daki yerleştirme süreçlerini başarıyla tamamlamışlar ve ülkemize geri dönmüşlerdir. Leonardo da Vinci-IVT projeleri, alışılageldiği üzere öğrencilerin staj amaçlı yurtdışına çıktıkları projelerdir. Öykülerin Evrensel Dili projesi, zor olanı başarmış, eğitim ve ürün merkezli bir IVT projesi olarak başarılı bulunmuştur. Bu yönüyle mesleki eğitim veren tüm kurumlara iyi bir örnek olması temennisi içerisindeyiz” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim