İngiltere'de 34 yaşındaki Matthew Boulter isimli zanlı onu tutuklamaya çalışan polis memuruna tekme attıktan sonra polis köpeğini kafasından ısırdı ve tasmasını sıktı. Tutuklanan adam, 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İngiltere’de gözaltına alınmak isterken önce polise saldıran 34 yaşındaki Matthew Boulter, ardından polis köpeğini kafasından ısırdı ve tasmasını sıktı. Gözaltına alınan Boulter, 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Boulter, bir acil servis çalışanına saldırmaktan, bir hayvana gereksiz yere acı çektirmekten, saldırı, cezai zarar ve iki kez darptan suçlu bulundu.

Humberside Polisi sözcüsü, "Polis köpeğini ısırıp bir polis memuruna saldıran adam sekiz ay hapis cezasına çarptırıldı. Grimsby, Ainslie Caddesi'nden Matthew Boulter, bir acil servis çalışanına saldırarak bir hayvana gereksiz yere acı çektirmek, saldırı, cezai hasar ve iki kez darp etmekten suçlu bulunduktan sonra mahkum edildi. Boulter, 14 Ağustos akşamı, o akşamı, bir dizi olayla ilgili rapor aldıktan sonra tutuklandı. Tutuklanması sırasında Boulter, bir polis memuruna yumruk ve tekme atarak hafif yaralanmalara neden oldu. Tutuklamaya yardımcı olması için bir polis köpeği gönderildi, ancak Boulter köpeği kafasından ısırdı ve ardından tasmasını yakalayıp sıktı. Tutuklama, aynı akşamın erken saatlerinde Boulter'ın Bethlehem Caddesi'ndeki bir mekanın dışında üç kişiye saldırdığı ve cezai hasara yol açtığı olayla ilgiliydi’ dedi.

‘ONLAR POLİS AİLESİNİN BİR PARÇASI’

Dedektif Çavuş Thomas Crosfill, ‘Acil servis çalışanlarına saldırmak kabul edilemez ve polis köpeklerimiz bize hayati yardım sağlıyor. Onlar polis ailesinin bir parçası. Daha önceki olaylar halka açık bir yerde meydana geldi ve kurbanlar ve yoldan geçenler için sıkıntıya neden oldu. Kasabalarımızın insanların yaşaması, çalışması ve ziyaret etmesi için güvenli olmasını sağlamak istiyoruz, bu yüzden Boulter'ın hızla tutuklandı ve bu suçlardan hüküm giydi’ dedi.

Adı Xander olan polis köpeğinin durumu hakkında konuşan Crosfill, ‘Neyse ki, polis memuru Xander hızla iyileşti ve ertesi gün işe geri döndü’ dedi.