• BIST 107.921
 • Altın 153,999
 • Dolar 3,8353
 • Euro 4,5054

  Polat rakipleri kızdıracak

  29.12.2008 15:25
  Adnan Polat: En çok taraftar bizde
  Polat rakipleri kızdıracak
  Polat rakipleri kızdıracak Polat rakipleri kızdıracak Polat rakipleri kızdıracak

  Galatasaray Başkanı Adnan Polat, basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemdeki konulara açıklık getirdi. Mehmet Yıldız için görüşmelerin sürdüğünü belirten Başkan Polat, "Kamuoyu yoklamasında yüzde 34 Galatasaraylı, yüzde 30-32 Fenerbahçeli, yüzde 17-18 de Beşiktaşlı çıkıyor" dedi.


  9 AYLIK SÜRECİN DEĞERLENDİRMESİ

  - Geçtiğimiz sezon çok ilginç bir şampiyonluk yaşadık. Hocamız gitmesine rağmen kupayı kaldırmayı başardık.

  - Biraz sorunlu başlayan Aslantepe Stadı şuan iyi gidiyor. Orası şuana kadar da aksamadan gidiyor. 29 Ekim2e yetişecekmiş gibi görünüyor.

  - 1 Sezon önce başladığımız futbol takımının yeniden yapılanmasına devam ettik. 22 milyon euro harcama yaptık. 23 yeni futbolcu aldık. Bir o kadar da futbolcu Galatasaray'dan gitti. Biz bunu 2 sene evvel planlamıştık.

  - Yine 2 sene evvel başladığımız basketbol takımlarımızda yeniden yapılanmaya gittik. Bu sene kız takımlarımızdan ciddi bir başarı bekliyoruz. Bana Türkiye'deki 4 kupadan 3'ünü getireceklerinin sözünü verdi. Hedefleri Avrupa'da kupa kaldırmak olmalı. Erkek takımımızda da bu sezon 2 mağlubiyeti var. Tabii ki finali hedefliyoruz.

  - Dünyada çoğu kulüpte olduğu gibi Galatasaray'da da ekonomik krizin etkileri sürüyor ama bu etki giderek azalıyor. Stadımızın yapılmasıyla da bu etki yok olacak.

  - Engelli sporcularımızın ortaya koyduğu Türkiye, Avrupa ve Kıtalararası Şampiyonluğu ilk defa oluyor. Taraftarlarımız onlara çok güzel isim taktı. "Engelsiz Aslanlar" Türkiye'nin göğsünü kabarttı. Devlet ve medya nezdinde gerekli ilgili görmedi.

  - Futbol Federasyonu seçimlerinde şartsız destek verdik.

  - Galatasaray Pazarlama A.Ş.'de yeniden yapılanma ön görüyoruz. Mağaza sayımızı 2 katına çıkarmak istyioruz. Ciromuzu 3'e katlamak istiyoruz. Ciromuz yüzde 55 arttı.

  - Riva'da projeye uygun bir işlem yapmak istiyoruz. Bir İngiliz gruba ekspertiz yaptık Değeri 172 milyon euro çıktı.

  - Florya'da ise üst hakkındaki sıkıntılarımız giderildi. Florya'nın üst hakkı 9 yıl daha uzatıldı.

  - Binicilik tesislerimiz yenileniyor.

  - Kalamış Tesisleri'nde kapalı spor salonu yapmak istiyorduk ancak, bulduğumuz şirket ekonomik krizden etkilendi ve fırtınadan dolayı 1 milyon dolar zarara uğradık. Ama orayı yenileyeceğiz.

  - Aslantepe için Türk Telekom Arena 10 yıllık ve 5 yıl opsiyonlu bir anlaşma yaptık. Göğüs reklamımıza da onların reklamını alacağız. 137.5 milyon dolarlık bir anlaşma yaptık.

  - Galatasaray alt yapısından 12 tane futbolcu Beylerbeyi'ne gönderildi. Hedefimiz Bank Asya 1. Lig'e çıkarıp orada kalmasını sağlamak ve Galatasaray'ı da yararlandırmaktır.

  - Kısa vadede Galatasaray'ın nakit akışını sürdürmek. Şampiyonlar Ligi'ne girseydik, gelirimizi ve giderimizi sabitleyecektik.

  - Aslantepe'nin işletmesi için AIG firmasıyla bir anlaşma yaptık. Locaları ve VIP koltuklarının satılmasıyla ilgili de ISG firması ile bir ön protokol imzaladık. Protokolün tutarı 320 milyon dolar...

  - Sportif AŞ ve Futbol AŞ'nin birleşmesi için 70-80 milyon dolara ihtiyaç var. Bunun kredisi için Goldman Sasch ile anlaşmamıza rağmen kriz nedeniyle bunu Ocak ayına kadar erteledik.

  Soru - Cevap

  MEHMET YILDIZ KONUSU

  - Galatasaray'ın transfere ihtiyacı yok. Mehmet Yıldız bizim arzu ettiğimiz, faydası olacağına inandığımız bir futbolcu. Ancak şartların oluşması lazım. Sivasspor Başkanı ile konuştuk, başka futbolcuları da konuştuk. Ama her görüşmenin sonucunda bir transfer çıkacak diye birşey yok. Sadece Mehmet Yıldız değil, diğer futbolcuları da görüştük. Bunun sonucunda transfer çıkabilir de, çıkmayabilir de.

  - Transferleri yaparken sadece bu sezonu düşünmüyoruz. O projelerin içinde Mehmet Yıldız var. Mehmet Yıldız için kısa vadeli düşünmüyoruz.

  SERVET'E GELEN TEKLİFLER

  - Biz burada insan ticareti yapmıyoruz. G.Saray formasını seviyor ama idealleri ve teklif almış. Bu teklif her iki tarafı da tatmin ediyorsa o zaman gönderebiliriz. Servet de gidebilir. Arzu eden varsa biz ona yol gösteririz.

  -İngiltere'nin sıradan bir kulübüne futbolcumuzu göndermeyeceğiz.

  ---

  HAKEMLER

  - Biz federasyonumuza ve Merkez Hakem Komitemize güveniyoruz. Maçın neticesine göre adam yargılamayacağız. Sadece kabağatı hakemelerde buluyoruz, biraz kendimize de bakmamız lazım. Hakemler bu eleştiri bombardımanına iyi bile dayanıyorlar. Ben ilk yarıdaki performanslarından dolayı kutluyorum.

  MHK'yı ve federasyonu baskı altına alma yönetminden vazgeçmeleri lazım.

  ---

  DEMİRÖREN'İN AÇIKLAMALARI

  - Beşiktaş bizim kardeş kulübümüz. Başkanı ve yöneticileri de arkadaşlarımız. Bu polemiklere girmek istemiyoruz. Pişmanlık duyduğumuz söylemlerimiz geçmişte hepimizin oldu.

  Hakem hatalarıyla ilgili olarak; benim ligin ilk 6 takımın maçlarının hakemini izleyen bir heyetim var. Yapılan leyhte ve aleyhte hatalara bakıldığı zaman, bu kulüplere denk hatalar yapıldığını görüyoruz. O yüzden herkes hatayı kendinde arasın, sonuçların sebeplerini hakemlerde aramasın.

  ---

  DEVLETLE YAPILAN ANLAŞMALAR

  - Devlet bizle ilgili yatırımları yaptıktan sonra bir kaç yüz milyon dolar karlı çıkıyor. Bu para 5 bin aileye ev olarak geri dönecek. Herkes de bunu böyle bilsin.

  ---

  STADIN ADI

  - Stadın adı değişecek. Ali Sami Yen'in ruhu nerede yaşayacak? Ali Sami Yen'in ruhu cennette yaşayacak. Seyrantepe'de başka tesisler de var. Orada kapalı basketbol salonu da yapmak istiyoruz. O stadın önemli bir özellik var. Şişli Etfal Hastanesi de oraya taşınıyor. Dolayısıyla bizim stadımız felaketlerde de merkez olarak hizmet verecek. Oradaki kompleksin adı zaten "Ali Sami Yen Spor Kompleksi"dir. Sadece stadın adı Türk Telekom olacak.

  ---

  SARACOĞLU'NDA UEFA KUPASI

  - Bundan iki sen önce UEFA'nın stat komiserlerinden biri Saracoğlu'nu teftişe gitmiş. Beni aradı ve onunla görüştük. Fenerbahçe'nin stadını UEFA finali için uygun buldum ama trafik beni düşündürüyor dedi. Bana ne düşünüyorsun diye sordu. Ben de bence vermelisin dedi. Yarım saat sonra trafik düzeliyor dedim. Sonra final için Saracoğlu seçilmiş.

  Biz Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı çok istiyorduk. 10 defa oynasak 9 defasında yenebileceğimiz Steaua Bükreş'e elendik. Yiğit Şardan, "Başkanım üzülme, her işte bir hayır vardır. Allah bizim yolumuzu oraya doğru açıyor" dedi.

  UEFA Kupası'nda eksi geçiyorsunuz. Çünkü her maç prim dağıtılıyor. O kupayı orada kaldıracağımıza inanıp, projeleri şimdiden geliştirmemiz lazım.

  ---

  KALLİ KONUSU

  - Kalli ile dostluğumuz çok eskilere dayanıyor. Tamamiyle prensip nedenlerinden dolayı geçen sene ayrıldı. İletişimdeki sıkıntıdan dolayı son 6 hafta çekti gitti. Kendi açısından haklıydı. Biz yazın teknede yine futbol konuştuk. Skibbe ve Kalli'nin şu anki durumunu geçen sene konuşmuştuk.

  ---

  ESKİ FUTBOLCULAR

  - Eski futbolcularımızla ilgili; Bülent, Hakan Ünsal, Hakan Şükür, Okan, Suat, Arif, Tugay, Emre bizim kazandırdığımız oyunculardı. Çok ciddi başarılar sağladılar. Ama onlar da Galatasaray'dan çok ciddi maddi manevi şeyler kazandılar. Yani bu tek taraflı değil.

  Hakan Şükür'ün transferini ben yapmıştım. Galatasaray, Hakan'a kral olma imkanı verdi. Manevi anlamda çok büyük konum ve maddi imkanlar getirdi.

  Tabii ki biz uğurlamak isteriz ama belli yaşa gelen oyuncular ayrılmak yerine devam etmek istiyorlar. Devam etmek istemeleri kulübe zarar vermeye başlıyor. Ayrılmak istemeyince, siz ayırmak zorunda kalıyorsunuz. Belli yaşa gelen futbolcular da buna saygı göstermek zorunda...

  Bülent ve Hakan'a da söyledim. 5 Ocak gibi eski futbolcularla bir yemek yiyelim. Bu oyuncuların Galatasaray'dan uzak durmak içime sinmiyor, buna bir çözüm bulalım dedim. O konuyu çözeceğiz.

  ---

  LİNCOLN'ÜN PERFORMANSI

  - Lincoln'ün çıkışı doktor Sinan Kılıç'ın sihirli söylemleriyle olmuş. Lincoln'ün sakalında saç kıran oluştu. Yüklenmelerden ve üzüntüsünden sakalları döküldü. Geçen sene Lincoln'ü devamlı sakatlıyorlardı. Bacaklarının her tarafı simsiyahtı.

  Delgado, Alex veya Gökhan Ünal'a da tekme atılmasın. Anti futbola mani olmamız lazım.

  Lincoln bu sene Skibbe ile olan ilişkileri ve geçen seneki fauller yapılmaması performansını artırdı. Almanya'da ve burada kaptan olması da strateji meselesiydi.

  Kaptanlık sadece eski futbolculukla olmaz. Bu bir idari karardır. Galatasaraylı futbolcular bu idari kararı eleştiremez ve yorum yapamazlar. Bir kez ikaz edilir, daha sonra kadro dışı kalır. O çıkar futbolunu oynar.

  ---

  EMRE BELÖZOĞLU'NUN SÖZLERİ

  Emre'nin Denizli'de yapılan saldırı için, "Eski kulübümün taraftarı" demesine ne diyorsunuz? Emre'yle iligili söylenecek pek fazla birşey yok. Özünde Fenerbahçeli'ymiş, bunu biz bilmiyorduk. Bizde aldığı paranın karşılığını verdi. Emre kalbinin derinliklerinde olan kulübün F.Bahçe olması dolayısıyla oraya gitmesini abes karşılaşmıyorum. Emre çok medeni bir insan. Emre'yi 13 yaşında para verip aldığımda benim alay etmişlerdi.

  Dünya görmüş bir insanın Galatasaray'ın ismini zikretmekten kaçınmasının iki sebebi vardır. Ya üzerinde bir baskı vardır, ya da bu bir komplekstir.

  Ben Anadolu yakasındaki rakibimiz desem ayıp değil mi? Fenerbahçe bizim rakibimiz. İsmini anmaktan gocunmuyoruz. Çok uygar bir hareket olduğunu düşünmüyoruz.

  ---

  - Emre'nin yetiştirme bedeli ile ilgili biz müracatımızı yaptık. Prosedür devam ediyor. Aziz Bey'in haberi olursa muhakkat hallederi.

  ---

  İHSAN KALKAVAN'IN SÖZLERİ

  - UEFA şampiyonluğunu tek bir kişiye mal etmeyiz. Biz akıl ve ilimle devam edelim, manevi değerler de arkamızda olursa mutluluk duyarız.

  ---

  MİCHAEL SKİBBE

  - Skibbe'den son derece memnunuz. Taşı koyasanız erirdi. Eleştirilere iyi dayandık. Takım da iyi oynamaya başladı. Skibbe, Temmuz'da geldiğinde Eylül-Ekim ayında büyük sakatlıklar olacağını söyledi. Baktık ki, Semih, Colin Kazım sakat... İspanya Milli Takımı'nda da sakatlar oldu.

  Bence bu sakatlıklardan geçişimiz çok kötü olmadı. Son 6-7 haftadır takımın oynadığı futboldan ve çıkışından memnunum. İkinci yarı daha iyi olacağız.

  ---

  TÜRKİYE'DE TARAFTAR SAYISI

  - Kamuoyu yoklamalarında Türkiye'nin yüzde 70'i futbolla ilgileniyor. Yüzde 34'ü Galatasaraylı. Yüzde 30-32'si Fenerbahçeli çıkıyor. Son 10 yıla göre Galatasaray biraz daha önde. Beşiktaş'ın yüzde 17-18 çıkıyor.

  Ali Şen'e sorarsak, 35 milyon Fenerbahçeli var. Gerisi Galatasaraylı, Beşiktaşlı ve Trabzonsporlu diyor.

  Hürriyet

  Diğer Haberler
 • Zirveden Metrise Azizli yıllar14 Temmuz 2011 Perşembe 07:15
 • Kulaçsız altın madalya aldı14 Temmuz 2011 Perşembe 07:14
 • Nouma: Tayfur düzgün bir adam, çok şaşkınım14 Temmuz 2011 Perşembe 07:02
 • Havutçu ve Adalı da tutuklandı14 Temmuz 2011 Perşembe 04:08
 • TFF teslimiyet içerisinde13 Temmuz 2011 Çarşamba 22:49
 • Çalımbay o iddiaları yalanladı13 Temmuz 2011 Çarşamba 18:38
 • Taraftarlar ayaklandı 13 Temmuz 2011 Çarşamba 17:10
 • G.Sarayda yeni formalar tanıtılacak13 Temmuz 2011 Çarşamba 17:4:
 • Aziz Yıldırımın avukatları harekete geçti... 13 Temmuz 2011 Çarşamba 16:55
 • Galatasaray: Kimseyi sırtından vurmuyoruz! 13 Temmuz 2011 Çarşamba 15:14
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim