Polonya tabi güzellikleri ve zengin kültürel özellikleri ile herkesin görmek isteyeceği bir ülkedir. Polonya’ya seyahat edecek bordo pasaport sahiplerinin bu ülkeye gitmek için Polonya vize işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Polonya Schengen bölgesi ülkeleri arasında yer alan bir ülke olduğu için bu ülkeye gitmek için Schengen vizesi alınması istenmektedir. Bu vizeyi alanlar vize süresi bitene kadar Avrupa’daki Schengen ülkeleri arasında gezebilme imkanına sahip olmaktadır. Schengen vizesi almak için Polonya temsilciliklerine başvuruda bulunmak gerekmektedir. Bunun için öncelikle pasaport bilgilerinin güncel olduğunun ve pasaport süresinin uygun olduğunun kontrol edilmesi gerekmektedir.

Schengen Vizesi Nedir?

Son yıllarda Avrupa ülkelerine seyahat sayılarında çok büyük artış bulunmaktadır. Avrupa’daki ülkeler arasında Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerin bulunduğu Schengen ülkelerinden birine gitmek için Schengen vizesi alınması şarttır. Bu vize için gidilecek olan Avrupa ülkesinin temsilciliğine başvuruda bulunulması gerekmektedir. Başvuru sırasında öncelikle bordo pasaportluların pasaport süresinin vize bitiş tarihinden 3 ay sonra bitiyor olmasına dikkat edilmektedir. Ayrıca pasaporttaki bilgilerin kimlik bilgileri ile uyumlu olması gerekmektedir. Bütün bu şartların yanında temsilcilik tarafından Schengen vizesi için istenen belgelerin tamamlanması ve temsilciliğe teslim edilmesi gerekmektedir.

Avrupa Vizesi Nasıl Alınır?

Mevlüt Tezel yazdı: İngiltere'de seks işi yapan öğrenciler arttı biz de öğrencilere günlük 60 TL beslenme yardımı yapılıyor Mevlüt Tezel yazdı: İngiltere'de seks işi yapan öğrenciler arttı biz de öğrencilere günlük 60 TL beslenme yardımı yapılıyor

Avrupa ülkelerinden birine gitmeye karar verdiyseniz bunun için gideceğiniz ülkenin vize isteyip istemediğine dair bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Seyahat yapacağınız ülke Schengen ülkeleri arasında yer alıyorsa bunun için Schengen vizesi almanız istenecektir. Bu vizeyi almanız durumunda vize süresi içerisinde Avrupa ülkeleri arasında serbest dolaşım hakkı elde etmiş olacaksınız. Avrupa vizesi olarak ifade edilen vize türü aslında Schengen vizesidir.

Yurt Dışına Nasıl Gidilir?

Farklı ülkeler görmek veya iş için ziyaretlerde bulunmak isteyenler bunun için çeşitli ülkelere gitmek isteyebilir. Yurtdışına nasıl gidilir sorusu işte bu aşamada en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Yurtdışına gidecek olan kişinin vize işlemi için başvuruda bulunması için bordo pasaporta sahip olması gerekmektedir. Bordo pasaport dışındaki pasaport sahiplerinin vize işlemi yaptırmasına gerek yoktur. Yeşil, gri, siyah pasaport gibi pasaport sahipleri gidecekleri ülkeye niçin gittiklerini ifade ederek ülkeye giriş yapabilirler.