ABD'de 1,34 milyar dolar piyango kazanan kişinin kimliği gizemini koruyor. Illinois eyaletindeki talihli henüz başvuru yapmış değil.

Ataşehir'de hastanede tepki çeken görüntülerle ilgili 4 kişi tutuklandı Ataşehir'de hastanede tepki çeken görüntülerle ilgili 4 kişi tutuklandı
ABD'de Mega Millions piyangosunda 1,34 milyar dolar kazanan kişinin kimliği gizemini koruyor. Illinois eyaletindeki talihli yaklaşık bir aydır başvuru yapmadı.

Önceki çekilişteki sayıları tutturan olmaması sebebiyle büyük ödül giderek yükselmiş, ikramiye biriktikçe oyuna ilgi de artmıştı.

Bununla birlikte yetkililer, bilet sahibinin ikramiyeyi kazandığını bilmeme veya henüz kendisini hazır hissetmediği için kendileriyle temasa geçmeme ihtimalleri olduğunu söyledi.

Mega Millions Illinois Müdürü Harold Mays "Ödül kazandığını bilip bilmediğini bilmiyoruz. Bu yüzden herkesi biletini kontrol etmeye çağırıyorum" dedi.

Kurallara göre talihlinin, ikramiyeyi almak için çekiliş tarihinden sonra bir yıl süresi var. 250 bin dolardan fazla para kazananların kimliği isteğe bağlı olarak gizlenebiliyor.

Ödül bu süre içerisinde talep edilmezse, para eyalet yönetimlerine geri dağıtılıyor. 

Mega Millions tarihinin tek kişiye çıkan en büyük ödülü 2018'de 1,5 milyar dolarlık ikramiye olmuştu.

Kaynak: TRT Haber