• BIST 106.926
 • Altın 151,429
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3287

  Pisuvar tartışması!

  21.12.2008 10:13
  Balıkesir’de Hacı Ömer Camii’nin tuvaletinde, bir süre önce kırılan pisuvarlar, cemaatten toplanan paralarla yenilendi. Bu kez de duvarlara “Ayakta işemek kabir azabına sebeptir” yazıldı
  Pisuvar tartışması!
  Pisuvar tartışması! Pisuvar tartışması! Pisuvar tartışması!

  Balıkesir"de Hacı Ömer Camii"nin tuvaletinde, bir süre önce kırılan pisuvarlar, cemaatten toplanan paralarla yenilendi. Bu kez de duvarlara “Ayakta işemek kabir azabına sebeptir” yazıldı

  Balıkesir"de, Hacı Ömer Camii tuvaletindeki pisuvarların bulunduğu duvara yazılan yazılar tepki çekti. Mahalle muhtarı Mustafa Deniz, bir süre önce de kimliği belirsiz kişilerce kırılan pisuvarların cami cemaatinden toplanan parayla yenilendiğini belirtti. Balıkesir Müftüsü Necdet Çetin de İslamiyette ayakta işemenin doğru olmadığını söyledi.
  Mahalle muhtarı Mustafa Deniz bir süre önce kırılan pisuvarların cami cemaatinden toplanan parayla yenilendiğini belirterek, “Pisuvarları kıranlar bana göre meczup. Sanırım yazıları da, kıranlar yazdı” dedi.

  Müftü: Doğru değil
  Balıkesir Müftüsü Necdet Çetin, konuya ilişkin şunları söyledi: “İslamiyette ayakta işemek doğru değildir. Bir hadiste, peygamberimiz sidikten kaçınılmasını emretmiştir. Kabir azabının çoğunun bundan kaynaklanacağını ifade etmiştir. Çünkü, sıçrama, insanın elbisesine geri gelme ihtimali ayakta yapıldığı zaman daha fazladır. Ayrıca, oturarak işenirse idrar torbası tamamen boşalır. Ayakta yapılırsa, idrarın bir bölümü içeride kalır, ileride hastalıklara yol açar. Bu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.
  Caminin tuvaletindeki küçük aptes bozma yerlerinin kırılması, İslama göre hiç hoş değil. İslam dinini yeni yeni öğrenmeye, oradan buradan duyduklarıyla amel etmeye çalışan heyecanlı gençlerimizden bazılarının yaptığını düşünebiliriz.”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim