Cristiano Ronaldo'nun yapamadığını Wout Weghorst yaptı! Cristiano Ronaldo'nun yapamadığını Wout Weghorst yaptı!
Fatih Karagümrük'ün başarılı çıkışının mimarı Andrea Pirlo için sürpriz bir iddia var. Sezon başında Karagümrük ile anlaşan Pirlo, Süper Lig'e gelmeden önce son olarak Juventus'u çalıştırmış ve ardından bir süre boşta kalmıştı. Pirlo'nun Roberto Martinez'den boşalan koltuğa oturmak istediği iddia edildi.

Milli Takım ihtimali

Fatih Karagümrük Süper Lig'de yoluna iyi bir şekilde devam ediyor. Bu çıkışın mimarı ise şüphesiz İtalyan hoca Andrea Pirlo. Efsane futbolcu, Karagümrük öncesi kariyerinde hayal kırıklığı yaratmış ve Süper Lig'de adeta yeniden doğmuştu.

Pirlo'nun Roberto Martinez'den boşalan Belçika Milli Takımı teknik direktörlük koltuğuna oturmak istediği iddia edildi.

Rakipleri güçlü

Belçika'da yayın yapan HLN(Het Laatste Nieuws)'nin haberine göre, Pirlo, öz geçmişini Belçika Futbol Federasyonu'na gönderdi ve görevi istiyor.

Pirlo'nun bu iş için rakipleri ise Club Brugge'un hocası Bart Verhaeghe, Antwerp'in hocası Sven Jaecques, Standart Liege'in hocası Pierre Lochte ve Martinez'in ayrılmadan önceki yardımcısı Thierry Henry.

Pirlo'nun tercih edilmesi halinde İtalyan hocanın Karagümrük'ten ayrılıp ayrılmayacağı bilinmiyor. Teknik direktörlerin bir kulüp takımı ile bir milli takımı aynı anda çalıştırmasının önünde engel yok.

En ciddi aday o

Yardımcı antrenör Thierry Henry'nin takımın kaptanları Alderweireld ve Lukaku'nun desteğini aldığı ve bu nedenle en güçlü aday olduğu biliniyor. Federasyonun yakın zamanda adı geçen isimlerden birini açıklaması bekleniyor.