TBMM'ye ilginç başvurular! TBMM'ye ilginç başvurular!

Peugeot tasarım devriminin ilk halkası olan Peugeot 3008, uzun yıllardır kendi segmentinin hakimi konumunda. Yollara çıktığımızda sık sık rastladığımız araç, gerek şık tasarımı gerekse konfor odaklı yapısıyla kullanıcıların gözdesi konumunda. Geniş bagaj hacmi ve ferah iç mekan alanıyla uzun yolculukları keyifli hale getiren 3008’in kasa değiştirmesinin zamanı geldi. Modelin 3. Nesli için ortaya çıkan konsept ise herkesi şaşırttı.

Konsept tasarıma göz attığımızda bir C-SUV modelinden ziyade Coupe SUV formuna daha yakın bir araç görüyoruz. Bu da 408’in tasarım çizgisine oldukça yakın bir 3008’in gelebileceğini bizlere söylüyor. Eskisinden çok daha sportif duran bu yapı, tüketicilere ne derece hitap edecek bunu göreceğiz. Ancak sosyal medya üzerinden gelen yorumlar şimdilik bu tasarımın çok da beğenilmediğini gösteriyor. Kullanıcılar 3008’in bu yeni görüntüsünü “Çin malı 408” olarak adlandırıyor.

Otomobilin içerisinde ise markanın "i-Cockpit" olarak adlandırdığı 21 inç büyüklüğünde devasa bir ekran yer alıyor. Hem gösterge hem de bilgi eğlence ekranı sunan bu ekranı orta konsolda yer alan dokunmatik bir buton üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Araçta vites topuzu ise elbette yok. Bu da estetik ve ergonomi açıdan çok daha iyi.