Malatya’da yaşayan 63 yaşındaki emekli bankacı ekonomik nedenlerle yarım bıraktığı okulunu 47 yıl sonra tamamlayarak kep fırlattı.

Malatya’da yaşayan 63 yaşındaki İsmet Bozkurt 1975’te girdiği üniversite sınavında Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünü kazandı. Ekonomik nedenlerden dolayı eğitimine ara veren İsmet Bozkurt, yıllarca özel bir bankada çalıştıktan sonra emekli oldu. Emekli olduktan sonra çıkan aftan yararlanan Bozkurt, kayıt yenilediği okulunda eğitimini başarı ile tamamlayarak 47 yıl sonra kep fırlattı.

EKONOMİK NEDENLERDEN DOLAYI EĞİTİMİNE ARA VERDİ

Üniversiteyi kazandıktan sonra ekonomik nedenlerden dolayı eğitimine ara vermek zorunda kaldığını kaydeden Bozkurt, “1975 yılında Malatya Turan Emeksiz Lisesinden (Malatya Lisesi) mezun olduktan sonra Elazığ Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’ne 1975 yılında kaydımı yaptırdım. 1978’de 2’nci sınıfın ikinci döneminde ekonomik nedenlerden dolayı okuldan ayrılmak zorunda kaldım. Ayrıldıktan sonra askere gittim askerlik dönüşünde bir özel bankanın sınavına girerek sınavı kazandım. 35 yıla yakın özel bankada çalıştım. İlk memur olarak başladım ama yönetici olarak emekli oldum” dedi.