• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Personele takdirname

  13.05.2008 16:17
  Nazilli'de görev yapan evde bakım birimi ve evde hasta takibi birimi çalışanları takdirname ile ödüllünderildi.
  Personele takdirname
  Personele takdirname Personele takdirname Personele takdirname

  Nazilli Devlet Hastanesi ve Nazilli Sağlık Grup Başkanlığı bünyesinde yaklaşık 2 yıl önce oluşturulan ve Nazilli ve çevresinde görev yapan “Evde Bakım Birimi” ve “Evde Hasta Takibi Birimi” çalışanları başarılı çalışmaları nedeniyle ödüllendirildi. Nazilli Kaymakamlığı"nda düzenlenen ödül törenine Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili Ahmet Ertürk, İlçe Kaymakam Caner Yıldız, İl Sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, Nazilli Sağlık Grup Başkanı Orhun Örer, Nazilli Devlet Hastanesi yetkilileri ve birimlerde görev alan sağlık personeli katıldı.
  Törende konuşan İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, her iki biriminde Nazilli Devlet Hastanesi bünyesinde 2 yıl önce çalışmalarına başladığını söyledi. Bugüne kadar yaklaşık 350 hastanın birimlerin verdiği hizmetlerden yararlandığını belirten Yıldız,”İki ayrı sağlık birimimiz 16 kişilik küçük kadrolarıyla çok faydalı çalışmalara imza attı. Bizde bu çalışmaları destek vermek için her türlü katkıyı sağlayacağız. Sizlerin sağlık alanında Türkiye"de bir ilki gerçekleştirerek büyük bir özveri ile yürütmekte olduğunuz bu çalışmalarınız takdire şayandır. Sizleri bir kez daha yürekten kutlamak istiyorum. Çalışmalarınızın daha verimli ve etkili olması açısından sizlere devlet olarak gerekli her türlü yardımda bulunacağımızı belirtmek istiyorum” dedi
  Nazilli Belediye sınırları içerisinde ikamet eden 70 yaş ve üzeri kronik hastalığı bulunan kişilerin birim hizmetlerinden faydalandığına işaret eden Nazilli Sağlık grup Başkanı Orhun Örer de, “Birinci basamak sağlık kuruluşlarına ve sağlık hizmetine ulaşması fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden güç olan hastaların tedavileri "Evde Hasta Takibi Birimi" tarafından yürütülüyor. Tedavi için hastanelere veya sağlık kuruluşlarına gidemeyecek durumda olan yani yatağa bağımlı hastalarında gerekli tedavi işlemleri "Evde bakım Birimi" tarafından yürütülüyor. Ayrıca hastaların sosyal destek aldıkları için moral yönünden iyi duruma gelmelerinden ötürü iyileşme oranlarının büyük ölçüde artıyor” diye konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından törende; Evde Bakım Birimi Sorumlusu Afşin İşbilir ile Evde Hasta Takip Birimi Sorumlusu Aynur Algan tarafından yürütülen çalışmaların tanıtıldığı bir sinevizyon gösterisi sunuldu. Daha sonra törende Milletvekili Ahmet Ertürk, İlçe Kaymakamı Caner Yıldız ve İl Sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlu tarafından iki ayrı birimde görev alan personeller takdirname ile ödüllendirildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim