YouTube kanalını kullanarak değerlendirmelerini yayınlayan Kolçak, ONS altın, gram altın ve gümüş hakkında yapılacak olan tahminlerini dile getirdi.

Kolçak, Amerika'dan duyurulacak olan istatistiklerin altın ve gümüş üzerinde belirgin bir rol oynayacağını belirtti ve bu verilerin günlük olarak hassasiyetle analiz edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

KOLÇAK'IN İFADE ETTİKLERİNE GÖRE:

Bu hafta Amerika'dan yayınlanacak olan bilgiler, ONS altındaki dalgalanmayı artıracaktır. Yani, 1955 dolarlık başlangıç noktamızdan itibaren, her güçlü veri ile birlikte aşağıya doğru bir eğilim gösterecek bir ONS altın, her zayıf veri ile birlikte yukarıya doğru bir eğilim gösterecek bir ONS altın bekleyebiliriz. Muhtemelen yukarıya doğru çok fazla tırmanamayan, 1980-85 dolarlık eşikleri aşamayan - çünkü bu eşikler aşıldığında 2 bin dolara çıkarız - böyle bir dalganın içinde hareket ediyor olacağız.

Ata tohumu toprağın bereketine bereket kattı! Bir tanesi 30 kilo geldi, çiftçi bile şaşırdı Ata tohumu toprağın bereketine bereket kattı! Bir tanesi 30 kilo geldi, çiftçi bile şaşırdı

Aynı durum gümüş için de geçerlidir. Bu hafta boyunca bu tür bir dalgalanmayı izleyeceğiz. Alım yapmayı düşünenler varsa, günlük hareketleri dikkatle izleyerek, küçük düşüşlerde... çünkü bu durumlar gram altına da etki edecektir.

Dolar/TL'nin gram tarafında sabit kaldığını görebilmek için günbegün izlemek gereklidir. 5 lira, 10 lira... kâr her zaman kârdır. Alım yapmayı düşünenler, bu süreçleri titizlikle gözlemleyebilirler. Gümüş için de aynı durum geçerli, Amerikan borsaları için de aynı şeyi söylüyorum. Tamamen veriye dayalı bir şekilde hareket edeceğiz.