• BIST 109.330
 • Altın 156,222
 • Dolar 3,8688
 • Euro 4,5564

  Pekgüzel açıklama yaptı

  21.05.2009 13:35
  Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 23 Mayıs Cumartesi günü yapacağı İl Kongresi öncesinde Yalçın Pekgüzel yazılı açıklamada bulundu.
  Pekgüzel açıklama yaptı
  Pekgüzel açıklama yaptı Pekgüzel açıklama yaptı Pekgüzel açıklama yaptı

  AYDINPOST HABER SERVİSİ-Adalet ve Kalkınma Partisi"nin 23 Mayıs Cumartesi günü yapacağı İl Kongresi öncesinde Yalçın Pekgüzel yazılı açıklamada bulundu.
  AK Parti"nin il delegesi olarak açıklama yapan Pekgüzel, “29 Mart 2009 Seçimlerinin neticesinde bilindiği üzere, Ak Parti Aydın"da merkezde ve 15 İlçesinde seçimler kaybedilmiş, sadece 2 küçük İlçede Belediye Başkanlığı kazanılmış, ayrıca İl Genel Meclisinde de çoğunluk yitirilmiştir. Bu seçim neticesinin alınmasında, taktik, stratejik, propaganda, halkla ilişkiler çalışmalarının yanında daha da önemlisi aday belirleme yöntemlerinde, demokratik anlayışla bezenmiş hiçbir uygulaması olmayan bir il başkanı, tekrar il başkanlığına tek aday olarak ortaya çıkmış veya çıkarılmıştır. Halbuki, başarısız geçen bu yerel seçimin akabinde hemen istifa ederek Aydın"da vizyon değişikliğine zemin hazırlamak ve de imkan vermesi gerekirken, tekrar görev alması veya kabul etmesinin demokrasi ile, demokratik eğilimlerle uzaktan yakından bir ilişkisini görmediğimi bilhassa ifade etmek istiyorum. Gerek yerelde gerekse parti içerisinde demokrasinin yerleşmesi, oturması ve derinleşmesi için kongreler hem fırsat, hem de önemlidir. Kongredeki mücadeleler ilkeli, partinin programına, tüzüğüne ahlakın öne çıktığı bir anlayışta yapılırsa sevgi, kardeşlik ve dostluk la birlikte, demokratik ahlak ve demokratik disiplin kendiliğinden yerleşmiş olur. Bu ise gelecek kuşaklara bırakılması gereken en önemli miras olduğu düşüncesini taşıyorum. AK Parti kuruluş ilkelerini dikkate alan bir anlayış ile parti içi demokrasiyi yeniden değerlendirmelidir. Bu değerlendirme ülkemizde demokrasinin güç kazanmasında önemli bir etken olacaktır diye düşünüyorum. Demokrasiyi bütün benliği ile özümsemiş bir insan olarak, ayrıca demokratik anlayışları ve uygulamaları yaşatan sivil toplum kuruluşlarında da görev yapmanın getirdiği anlayış, bu açıklamayı yapma ihtiyacı ve isteği duydum. AK Parti"nin sade ve kalpten bir üyesi ve delegesi olarak yaptığım bu açıklamayı partimizin ve toplumumuzun takdirlerine saygılarımla arz ediyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim