Efeler'de tepkiler büyük! Etraftan topladığı çöpleri çocuk parkına döktü Efeler'de tepkiler büyük! Etraftan topladığı çöpleri çocuk parkına döktü

Aydın’ın Köşk ilçesine bağlı Ilıdağ Mahallesi yolu üzerinde bulunan bir incir bahçesine asılan “Bu incirleri cümle herkes yiyebilir” yazılı not, görenlerin hem içini ısıttı hem de paylaşmanın önemini gözler önüne serdi.

Aydın’ın kırsal mahallelerinde, Osmanlı Dönemi’nden bu yana hayır geleneği devam ediyor. Başta incir olmak üzere pek çok meyvenin yetiştiği bahçelerin kenarında yoldan gelip geçenlerin yiyebilmesi için asılan ‘yemek helaldir’ yazıları, paylaşmanın önemini gözler önüne seriyor. Hayırsever bir vatandaş da, Köşk ilçesi kırsal Ilıdağ Mahallesi yakınlarında kendisine ait incir bahçesinin yol kenarına bir not bıraktı. Hayırsever vatandaşın “Hayrattır. Bu incirleri cümle herkes yiyebilir” notu görenlerin içini ısıttı. Hayırsever vatandaş, astığı not ile incir ağacının meyvelerini yemek isteyen insanlara açık bir davet sunarken, toplumun birlik ve dayanışma içinde olmasını da teşvik etti.