ABD'de bir teknoloji şirketinde CEO olan 35 yaşındaki Eduardo Moreno, Panera Bread'in kadınlar tuvaletine girmek ve kafasını dolu kabinlerden birinin altından içeri uzatmakla suçlanıyor.

Polis, kabindeki kadından olayı anlatan bir 911 çağrısı aldı. Basın bildirisinde "Kadın adama bağırdı, adam da tuvaletten ve restorandan kaçtı" ifadeleri kullanıldı.

FOTOĞRAFINI ÇEKMEYE ÇALIŞTI

Kadın adamı kovalayıp yakaladı ve yaptığı şey için ondan hesap sordu. Kadın telefonuyla adamın fotoğrafını çekmeye çalışsa da adamın telefonunu kaptığı ve kaçmadan önce kadını yere ittiği iddia ediliyor. Adam, daha sonra polis tarafından Moreno olarak teşhis edildi.

Polis raporuna göre Moreno, gömleğini çıkarırken ve bir çite tırmanırken görüldü. Daha sonra Panera'ya geri döndüğü ve burada çevredekiler tarafından yakalandığı ve devriye memurları gelene kadar tutulduğu bildirildi.

BAŞKA KİŞİLERE DE YAPMIŞ OLABİLİR

Independent Türkçe'de yer alan habere göre; Kadın, Moreno'yu tuvalette kendisini taciz eden adam olarak teşhis etti. Daha sonra gözaltına alınan Moreno, hırsızlık ve röntgencilik yasal suçlamalarıyla Santa Clara İlçe Hapishanesi'ne gönderildi.

Kudüs'te bir saldırı daha! 2 kişi öldü Kudüs'te bir saldırı daha! 2 kişi öldü

Dedektifler yaptıkları açıklamada, Moreno'nun başka kişileri de röntgenlemiş olabileceğinden şüphelendiklerini ve varsa mağdurların ortaya çıkmasını istediklerini söyledi. Ek bilgi sahibi olanların dedektif Josh Gould'la irtibata geçmeleri isteniyor.

Moreno'nun şirketi SeaDrone, internet sitesine göre gemi gövdelerini incelemek için sualtı droneları kullanıyor.