• BIST 108.489
 • Altın 151,165
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  'Paksüt'ü Başbakan dinletti'

  26.05.2008 13:40
  Flash Tv'de bir programa katılan Erhan Göksel yine ilginç iddialarda bulundu.
  Paksütü Başbakan dinletti
  'Paksüt'ü Başbakan dinletti' 'Paksüt'ü Başbakan dinletti' 'Paksüt'ü Başbakan dinletti'

  Erhan Göksel, Flash Tv'de Yılmaz Tunca'nın hazırlayıp sunduğu "Gerçek Gelecek" de gündemi değerlendirdi. Komplo teorileriyle bilinen Göksel'in programda söyledikleri satırbaşlarıyla şunlar:

  "Başbakan Erdoğan ekonomik krizi gördü. Kaçmak için "Kapatın bizi" der gibi hali var..."

  "Gül'ün eşi sayın RTE nin eşinin omzuna elini atmış fotosu tüm gazetelere servis edildi. 15 yaş küçük olan Emine Hanım'ın omzuna elini atmış omzunda da apoletleri var..."

  "1200 kişi salgından hasta. Sayın Bakan Recep Akdağ meydanda yok. İki saatlik yola gitmiyor. Van' daki PKK uzantısı DTP toplantısında Barzani'nin marşı söyleniyor. Kimsenin gıkı çıkmıyor!

  Başbakan kendini Ahmet Davutoğlunun sekreteri durumuna düşürdü. "

  PAKSÜT'Ü BAŞBAKAN DİNLETTİ

  Şimdi bana gelen bir iddiayı sizinle paylaşacağım. Bunlar iddia ama devletin belgelerinde kayıtlı. Teyid ettirdim. Bazı kayıtların devlette olduğunu biliyorum. Türk toplumunu ilgilendiren bir olay bu. Türkiye yerinden hoplayacak.

  Başrol oyuncusu da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Anayasa Mahkemesi Üyesi Osman Paksüt'un eşi Ferda Paksüt. Bunlar devlette belgelidir. Melih Gökçek, Ferda Paksüt'ten gaz ihalesi için bir istekte bulunuyor. Anayasa Mahkemesi gaz ihalesini kapatıyor.

  Ferda Paksüt ile Gökçek arasındaki bilgi alışverişi bazı kişilerin dikkatini çekiyor. Gökçek, kapatma davasında (güç bende) diyerek mesaj yolluyor. Davada ağırlık kazanmak için, Paksüt'le olan ilişkisini kullanmak istiyor. Çünkü; Gökçek'i aday göstermeyecekler. Gökçek de bu yüzden kendini önemli hissettirmek istiyor.

  Başbakan, Gökçek'in Ferda Paksüt'le olan ilişkisinin araştırılmasını istiyor. Bu yüzden de 'dinlenilmesi' emrini veriyor. Ancak YASAL BİR DİNLEME İZNİ YOK. Çünkü bu izni kimse alamaz. Ortaya somut bir şey koymanız gerekir. Hiçbir savcı bu dinleme iznini vermez. Somut bir belge lazım.

  Bu dinlemeler kayıt altına alınır. Silinmez. Ama burada böyle bir şey yok. Başbakan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi'ne emir veriyor. Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz'ın bile haberi yok. O da olay yerine gelince biri telefon açıyor. (Sen bu işe karışma, Başbakan'ın emri) deniliyor.

  Ercümen Yılmaz da o yüzden çıkıp gidiyor. Burada dinleme Ferda Paksüt'e yönelik. Paksüt'ün zor zaptedilen bir kadın olduğunu herkes biliyor. Bu dinlemeyi emir veren Başbakan, zor duruma düşmüştür. Bunu herkesin araştırması gerekir.

  BU DİNLEME YASADIŞIDIR.

  Dinleme yapan araçlardan 17 tane var. İkisi poliste. 15 tanesi de askerde. Acaba asker kimleri dinliyor. Yakında bunların bantları da çıkar bir haber ajansından.

  Bu araçlar alınırken, Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'e bile haber verilmedi. Bu araçların alındığını Başbakan Erdoğan da bilmiyordu. Bunlar örtülü ödrenekten alındı."


  FERDA PAKSÜT PROGRAMA TELEFONLA BAĞLANDI

  Programa telefonla katılan Anayasa Mahkemesi Üyesi Osman Paksüt'un eşi Ferda Paksüt'le Erhan Göksel arasında gerilim yaşandı

  FERDA PAKSÜT:

  "İyi geceler, hayırlı yayınlar. Ankara Doğalgaz Özelleştirilmesi Yasası'nın iptal davasının, Anayasa Mahkemesi'nde reddine benim aracılık ettiğimi iddia etti Erhan Bey (Göksel). Anayasa Mahkemesi'ni ve beni töhmet altında bıraktı. Hakaret etti. Anayasa Mahkemesi çıkar için karar vermez. Bu çirkin iddianın hesabını Erhan Bey yasalar karşısında verecek. Ayrıca, şahsınızın bilgisi için o karar altıya beş değil, büyük çoğunlukla verildi. Anayasa Mahkemesi, satın alınacak, etkilenecek yer değildir. Olayları bilmeden, halkı yanlış yönlendirip ülkeye ve hukuk düzenine zarar veriyor. Bizim güzel bir lafımız vardır. Herkes, karşısındakini kendisi gibi zanneder. Daha fazla konuşmayacağım. Erhan Bey'e yasal işlem başlatacağım ve kendisiyle yasalar önünde hesaplaşacağım. İyi akşamlar diliyorum…


  ERHAN GÖKSEL:

  Halkın kafasını karıştırmakta Ferda Hanım iyi uzmanmış. Laf ebesi. Yargıya gideceği zaman, iddialar kanıt haline gelir. Neden, çünkü yargıda benim belge sunma şansım doğur. Ben Gaz İhalesi önemli değil dedim. Kapatma davası nedeniyle izleniyordu ve izlenen Ferda Hanım'dı dedim. Neden cevap vermedi Ferda Hanım. Konuyu çarpıtmasın. Ben çok somut bir iddiada bulundum Osman Paksüt'ün dinlenmesi Ferda Hanım nedeniyledir. Dir! Bunun belgelerinin hepsi kayıtlıdır. Neden buna cevap vermedi. İki aydır takipte... Vatan

  Diğer Haberler
 • Yazıcıoğlu hakkında yeni iddia 21 Mayıs 2009 Perşembe 07:18
 • Çankaya Köşkünden açıklama 18 Mayıs 2009 Pazartesi 23:38
 • Değişiklik yetkisi sınırlı11 Mayıs 2009 Pazartesi 06:13
 • Özkök’ün tedirgin saatleri 10 Mayıs 2009 Pazar 12:11
 • Selçuktan ilginç iddia10 Mayıs 2009 Pazar 08:27
 • Erken uyarı MİTçiden 09 Mayıs 2009 Cumartesi 08:20
 • 27 Nisan’ın arkasında durdu08 Mayıs 2009 Cuma 07:19
 • Tanımadıklarıyla görüşmüş! 07 Mayıs 2009 Perşembe 12:24
 • İlginç plan07 Mayıs 2009 Perşembe 08:11
 • Kızlar ayrı okulda okutulsun07 Mayıs 2009 Perşembe 07:11
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim