Meteoroloji açıkladı! Hafta sonu hava nasıl olacak? Meteoroloji açıkladı! Hafta sonu hava nasıl olacak?
 Pakistan'da bulaşıcı "kırmızı göz" hastalığının Eylül ayı itibariyle 86 bin vakanın üzerinde görülmesi alarm zillerini çaldı. Sağlık uzmanları, halkı bu hastalığa karşı tedbir almaya çağırıyor.

Pencap Sağlık Bakanlığının paylaştığı verilere göre, eylülde tespit edilen kırmızı göz hastalığı vakası sayısı 86 bin 133'e ulaştı. Sadece son haftada 40 binin üzerinde yeni vaka rapor edildi.Salgının etkisini artırması üzerine Pencap eyaletindeki özel ve devlet okullarına geçici olarak eğitime ara verildiğini Başbakan Muhsin Raza Nakvi açıkladı. Hayber Pahtunhva'da da 16 yeni vaka bildirildi.

 Sağlık uzmanları, "kırmızı göz" hastalığının yoğun nüfuslu şehirlerde, fabrika ve alışveriş yerlerinde hızla yayıldığına dikkat çekti. Vatandaşları uyararak, hastalığın her yıl artış gösterdiğini ancak bu yılın salgın yoğunluğunun daha fazla olduğunu belirttiler. Kırmızı göz hastalığına yakalananların, siyah gözlük takarak gözlerini koruması, ayrıca yataklarını ve kişisel eşyalarını diğerlerinden ayırmaları gerektiği vurgulandı. Uzmanlar, tüm vatandaşlardan alınan önlemlere dikkatlice uymalarını istedi. Hastalığın şu an için Türkiye'de görülmediği belirtiliyor.  Okuduğunuz için teşekkürler. Güncel haberler için bizleri takip etmeyi unutmayın!