• BIST 107.657
 • Altın 152,854
 • Dolar 3,7162
 • Euro 4,3697

  Özürlü Memurlar İçin İl İçi Yerleştirmede Son Gün 31 Ağustos

  23.08.2012 09:59
  Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonucuna göre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Aydın’a atanan 16 özürlü memurun, il içi yerleştirmelerinin yapılabilmesi için 31 Ağustos’a kadar müracaat etmeler gerektiği belirtildi.
  Özürlü Memurlar İçin İl İçi Yerleştirmede Son Gün 31 Ağustos
  Özürlü Memurlar İçin İl İçi Yerleştirmede Son Gün 31 Ağustos Özürlü Memurlar İçin İl İçi Yerleştirmede Son Gün 31 Ağustos Özürlü Memurlar İçin İl İçi Yerleştirmede Son Gün 31 Ağustos

  Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Milli Eğitim Bakanlığının ÖMSS sonucuna göre Aydın’a 16 özürlü memur ataması yaptığını belirterek, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında özürlü personel istihdamı yapılmasına yönelik 2012 Yılı Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonucu Bakanlığımız taşra teşkilatına memur/hizmetli olarak atananların listesi Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 15 Ağustos 2012 tarih ve 38231 sayılı yazısı ekinde gönderilmiştir. Özürlü memur/hizmetli olarak ilimize atananların il içi atama işlemlerinin yapılabilmesi için istenen belgelerini 31 Ağustos 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personel Atama Hizmetleri Şubesi’ne bizzat elden teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen tarihe kadar istenen belgeleri teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır” dedi.

  Başvura istenen bilgiler hakkında da bilgiler veren Töre, “14 Ocak 2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince sağlık kuruluşlarından alınan Resmi Sağlık Kurulu Raporu. Gerekli hallerde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 40. maddesi gereğince kazai rüst kararı. Öğrenim durumu bakımından diploma asılları veya onaylı örnekleri, diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde öğrenim durumlarını belirten ilgili kurumlarca usulüne göre verilecek ve daha sonra diploma veya örnekleri ile değiştirilebilecek belgeler. Öğrenimini yabancı ülkelerde yapmış olanların diplomaları veya örnekleri ile birlikte denkliğinin kabul edildiğine dair Milli Eğitim Bakanlığı veya Yüksek Öğretim Kurulunca verilecek belgeleri. Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi ile Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi mezunlarından denklik belgesi istenmeyecektir. Mezun olabilecek durumda iken sınav ve yerleştirme başvuru imkanı sağlanan adayların atamalarının yapılabilmesi için, yerleştirme işlemine son başvuru tarihi olan 20 Temmuz 2012 tarihi itibariyle ÖMSS başvurusunda beyan ettiği eğitim kurumundan mezun olduğunu gösterir belge. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında halen aday ya da asli devlet memuru olarak çalışmakta iken İlimize yerleştirilen adayların görev yaptıkları kurumlarca onaylanmış muvafakat belgesi. Onaylı nüfus cüzdan örneği. 3 Adet vesikalık fotoğraf. Mal bildirim beyannamesi. Özürlü Personel Atama Başvuru Formu” diye konuştu.

   

  aydinpost-twitter.png aydinpost-facebook.png

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim