• BIST 105.026
 • Altın 162,753
 • Dolar 3,9187
 • Euro 4,6430

  Öztürk'e anlamlı destek

  05.12.2008 12:32
  CHP Aydın Belediye Başkanı Aday Adayı Mimar Cem Cemil Öztürk’ün çağrısı üzerine son 30 yılın SODEP, SHP ve CHP İl Başkanları ve 23.dönem öncesi görev yapan 2 parlamenter bir araya geldi.
  Öztürke anlamlı destek
  Öztürk'e anlamlı destek Öztürk'e anlamlı destek Öztürk'e anlamlı destek

  Toplantının sonunda yayınlanan destek deklarasyonu ile Cem Cemil Öztürk"ün CHP Aydın Belediye Başkan aday adaylığına tam destek çıktı. Eski İl Başkanları Sadettin Korgan, Sefer Demirel, Ahmet Öztürk, Rauf Değirmenci, Bülent Tezcan, Özgen Karaca, İsmet Soran ve Sadettin Demirayak imzalı deklarasyonda şu ifadelere yer verildi “Partimize, uzun yıllar emek vermiş, Mimar Cem Cemil Öztürk birikimi, vizyonu ve toplumsal ilişkileri ile desteklenen Belediye Başkanı olarak Partimizi, layığı ile temsil edecek niteliktedir. Kendisini Aday olarak görmek ortak arzumuzdur. Partimizin seçim kazanması için gerekli birlik, bütünlük içinde toplumsal desteği sağlayacağına inanıyoruz”
  Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP"nin Aydın Belediye Başkan aday adayı Cem Cemil Öztürk partinin köklerini temsil eden eski siyasetçilerden güç olmanın önemine değinerek “Sizler, partimizin anıtları, simgeleri ve köklerisiniz. Köksüz bir gelecek öngörülemez. Köklerinden güç almayan hiçbir kültür gelişemez. Köksüz bir ağaç büyüyüp, meyveler veremez. Geçmişe dayanmayan anlayış inkarcılıktır. Güçsüzlük ve kişiselliktir. Oysa siyaset toplumsal bir eylemdir. Bu perspektifte, geçmişten dersler çıkarmak, birikimlerden yararlanmak gerekir. Partimizin zor dönemlerini temsil eden siz değerli büyüklerimin öğütlerini almaya, birikimlerinden yararlanmaya geldim. Elimden tutunuz. Tutunuz ki, yanlış yapmama engel olunuz. Ben, geçmişten güç almak, bugün ile yeniden doğmak ve hep birlikte geleceği kurmak istiyorum” ifadelerini kullandı.
  Yayınlanan destek deklarasyonuna şu isimler imza verdiler. Eski İl Başkanları Sadettin Korgan, Sefer Demirel, Ahmet Öztürk, Rauf Değirmenci, Bülent Tezcan, Özgen Karaca, İsmet Soran, Sadettin Demirayak. Geçmişi temsilen en yaşlı üyelerden Mehmet Şahin, eski Parlamenterler Sadettin Demirayak ve Mehmet Semerci.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim