• BIST 107.921
 • Altın 153,999
 • Dolar 3,8353
 • Euro 4,5054

  Özmeriç'ten açıklama

  08.05.2009 15:21
  Aydın Şoförler Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Aydın Belediye Meclis Üyesi Semih Özmeriç, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla küçük esnaf ve sanatkara verilen kredi faizlerinin 01 Mayıs 2009 tarihinden itibaren yüzde 9’a in
  Özmeriçten açıklama
  Özmeriç'ten açıklama Özmeriç'ten açıklama Özmeriç'ten açıklama

  Özmeiç, bu faiz oranının vadesi gelmemiş kredi taksitleri için de geçerli olduğunu kaydetti.
  Dünyada yaşanan ve ülkemizi de etkisi altına alan ekonomik kriz nedeniyle özellikle, küçük esnafın daha çok desteklenmesi gerektiğini ifade eden Aydın Şoförler Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Aydın Belediye Meclis Üyesi Semih Özmeriç konuyla ilgili açıklamasında “Ülkemizde esnaf ve sanatkarı desteklemek amacıyla devlet tarafından tahsis edilen kaynakların kullandırılması için Türkiye Halk Bankası görevlendirilmiştir. Esnaf ve sanatkara kullandırılan kredilerin faizleri ile ticari kredi faizleri farkı devlet tarafından karşılanmaktadır. Halk Bankası cari faiz oranlarının yüzde 50"si ile kullandırılan faiz oranı bugün itibari ile yüzde 9 olarak kullandırılmaktadır. Ekonomik gelişmeler doğrultusunda bu faiz oranları değişkenlik gösterebilmektedir” dedi.
  Aydın Şoförler Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Semih Özmeriç, kooperatif olarak esnafın sorunlarının çözümü için çalıştıklarını ifade ederek “Esnaf Kefalet Kooperatifi, Esnaf ve Sanatkar siciline kayıtlı, vergi mükellefi, iş veya ikamet yeri Aydın Merkez"e bağlı kooperatifimiz çalışma bölgesinde bulunup da aydı zamanda başka bir Esnaf Kefalet Kooperatifi"nde ortak olmayan şoföründen, berberine, tamircisinden, demircisine, ayakkabıcısına, kahvecisine, lokantacısına kısacası tüm küçük esnafa ihtiyacı olan krediyi temin etmektedir. Kooperatifimiz 2000 yılında kurulmuş genç bir kooperatif olmasına rağmen kısa zamanda oldukça başarılı bir çalışma göstererek Aydın Esnaf ve Sanatkarına önemli hizmetler vermektedir. 2008 yılı sonu itibari ile Esnaftaki kullandırılan kredi miktarı 2 milyon 600 bin TL iken, 2009 yılı Nisan ayı sonu itibari ile 3 milyon 200 bin TL ye ulaşmıştır. Kooperatifimiz Esnaf ve Sanatkarımızın gerek kredi anlamında gerekse ihtiyaç duyduğunda her türlü problemini çözmeyi kendisine ilke edinmiştir” ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim