• BIST 109.050
 • Altın 153,732
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Özmen'den ziyaret

  25.03.2009 12:32
  DSP Aydın Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Özmen, Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şubesini ziyaret etti.
  Özmenden ziyaret
  Özmen'den ziyaret Özmen'den ziyaret Özmen'den ziyaret

  Ziyarete Şube Başkanı Galip Orhan ve oda üyesi ziyaret mühendisleri katıldı.
  Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şubesi yöneticileriyle tanışmak ve sorunları dinlemek için ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade eden Zynel Abidin Özmen, “Varsa sorunlar paylaşmak, sorunlarınız hakkında fikir sahibi olmak, yapabileceğimiz bir şeyler varsa da ilerde iş başına gelirsek sizlerin de yardımınızla beraber başarıya ulaşmak istiyoruz. Talebin azalması girdilerin çoğalması çiftçinin çok daha kötü duruma düşeceğini açıkça gösteriyor. Bunlar gün gibi aşikâr ama maalesef bu kısır döngüyü kıramıyoruz, yani bu konuda aslında hem sivil toplum örgütlerinin hem de çiftçinin de kendisinin direncini göstermesi gerekiyor, ağlamayan bebeğe meme vermezler. Böyle bir zengin tarım kentinde içler acısı bir tablo. Herkes haline şükrediyor, herkes günü kurtarmak çabasında; mademki çiftçimiz kendini savunamıyor, ziraat mühendisleri odaları büyük bir kuruluş, aslında ses getireceği bir iktidarı bile devirebilir” dedi.
  Sivil toplum örgütlerinin sorunların çözümü noktasında önderlik yapması gerektiğine değinen Özmen, “Aydın"ımız için hep beraber bir şeyler yapalım, elimizi taşın altına birlikte koyalım, çalışalım istiyoruz. Sizlerin düşünceleri bizim için çok daha önemli, bunun bilincindeyiz. Jeotermalin seralarda kullanılması tarımın biraz daha organik hale getirilmesi halkın, çiftçinin bilinçlendirilmesi yani danışmanlık hizmetinin verilmesi, tarımın gerçekten modernize edilmesi gerekiyor. Biz belediye başkanı olduğumuzda üzerimize düşen görevleri yapmaya çalışacağız” diye konuştu.
  Göreve seçilmeleri halinde belediye olarak sorunların çözümü için destek olacaklarını savunan Özmen, şöyle konuştu: “Zaten şimdi günümüzün gelişmiş yönetimlerinde sivil toplum örgütleri mutlaka devreye giriyor. Çevre korunmalı. Artık doğanın korunması ve suyun korunma sistemi bizim ve geleceğimiz çocuklarımız torunlarımız için gerekli bunlar ama bizim yönetimimizdeki kişiler, bizim nesil çevreyi kirletmiştir. Biz çiftçiyi ithalatla terbiye ederiz dendi, üretim durma haline geldi. Çifti şaşırdı. Büyük bir kaos, büyük bir işsizlik baş gösteriyor. Can suyuna ihtiyacımız var, çiftçiliği kurtarabilmek için can suyuna ihtiyacımız var”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim