Yerel seçimlere 4 ay kala ittifak söylemleri hız kazandı. CHP'de İBB ve ABB'yi kaybetmek istemeyen Özgür Özel, İYİ Parti'yi bu şehirlerde 'iş birliği'ne zorluyor.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in ABB Başkanı Mansur Yavaş ile görüşmesi kulislerde ittifak söylemlerini hareketlendirirken Özgür Özel ile Akşener'in görüşme gerçekleştireceği öne sürüldü. 

İstifa depremlerinin yaşandığı İYİ Parti'de Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, kameralar karşısına geçti. 

AKŞENER, ÖZEL'LE GÖRÜŞECEK Mİ?

Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki yenilginin ardından CHP eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tutmuş, Millet İttifakı'ndan zehir zemberek sözlerle ayrılmıştı.

İBB adayı Murat Kurum İstanbul'daki son anket sonucunu açıkladı İBB adayı Murat Kurum İstanbul'daki son anket sonucunu açıkladı

Ancak kulislerde Akşener'in CHP'de yönetimi devralan Özgür Özel'le görüşebileceği iddia ediliyordu. Yavaş ile bir araya gelmesinin ardından bu iddialar daha da güçlendi.

"RANDEVU İSTENMEDİ"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in İYİ Parti lideri Meral Akşener’le görüşmek için randevu talebinde bulunmadığını söyleyen Zorlu, “Divanda Mansur Yavaş’ın değerlendirmesi oldu. Sayın Yavaş, Özgür Özel’in selamını getirdiler. Bunun dışında bir şey olmadı" dedi.